Microsoft Edge w końcu dla Linuksa! Kiedyś…

Ujmijmy to tak – technicznie jest to już niemal zupełnie wykonalne. Wystarczy przypomnieć sobie, że jakiś czas temu Microsoft porzucił sny o potędze i wycofał się z pola walk o palmę najlepszej przeglądarki WWW. Ogłoszono tym samym, że nadchodzące wydanie Edge będzie zbudowane od nowa i w oparciu o zdobycze technologicznego projektu Chromium. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że niemal wszystkie programy o tym samym rodowodzie są dostępne dla Linuksa (Brave, Vivaldi i inne), to dlaczego by nie Edge? Naszym domysłom wtóruje jeden z deweloperów.

Kyle Pflug we wpisie na Twiterze potwierdził powyższe. Niemniej, priorytety są oczywiste – najpierw wydania i dopieszczanie nowej przeglądarki na potrzeby Windowsa 10. Wersja dla Linuksa będzie musiała tym samym odstać swoje w kolejce.

Jeszcze nie teraz – to z pewnością coś co w końcu chcielibyśmy zrobić (nasz system kompilacji działa pod kontrolą Linuksa), ale po kolei i nie wszystko na raz. Najpierw Windows 10 i to na nim się obecnie skupiamy, dlatego nie możemy w pełni poświęcić się wydaniom linuksowym

Odpowiedź może zostać uznana przez wielu za wykrętną, ale nie zmienia to faktu, że Edge dla Linuksa to nie są już czcze życzenia. Szczególnie, że Chromium jest projektem otwartym i Microsoft musiałby mieć wolę zaszycia w nim niewyobrażalnych koncepcji własnych, by nie można było tej przeglądarki uruchomić na innym systemie. 

10 komentarzy

  1. Psu na budę ta przeglądarka w linuksie. Ktoś będzie sobie zaśmiecał linuksa produktami microsoftu?

  2. Za cholerę nie wiem po co?..
    Mamy pełne spektrum przeglądarek: od konsolowej lynx po najnowszego chrome i firefox.

  3. 2019 xD edge na linux??? kurde po co to robić jak i tak microsoftowi się to nie opyla nikt nie potrzebuję śmieci w systemie najlepszy chrome i firefox (do linuxa oczywiście)
    2020 ludzie którzy korzystają z edge na wine

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.