przystajnik

WPS Office 2016 zaktualizowany

WPS Office jest przykładem na to, jak bardzo pracowitym narodem są mieszkańcy Państwa Środka a jednocześnie jak bardzo dajemy się wodzić za nos naszym przyzwyczajeniom. Ten program bowiem to niemal skóra ściągnięta z bijącego mimochodem rekordy popularności MS Office. To dzięki temu projektowi wielu użytkowników może poczuć się jak na starych śmieciach. I widocznie tak też chcemy się czuć, gdyż aktualizacja WPS Office dla Linuksa powitana została euforycznymi wiwatami.

WPS Office 2016

Kwestia linuksowej wersji tego programu przez długi czas nie była taka oczywista i różowa. Wersja dla Windowsa otrzymywała w miarę regularne poprawki, podczas gdy użytkownicy Linuksa utknęli z kompilacją sprzed dwóch roku. Na wskutek poruszenia jakie się wytworzyło WPS Office zaktualizowano rok temu, niemniej tak trochę dla uspokojenia nastrojów. Dopiero obecna wersja wnosi realnie przydatne poprawki i usprawnienia.

W skład pakietu który możemy pobrać z tego adresu wchodzi WPS Writer, WPS Spreadsheets, WPS Presentation. Ich przeznaczenie jest oczywiste i nikogo nie powinno dziwić, że Writer pozwala na tworzenie dokumentów, Presentation – prezentacji Spreadsheets arkuszy kalkulacyjnych.

Zmiany jakie poczyniono w kompilacji WPS 10.1.0.6757 to przede wszystkim możliwość edycji każdego z 15 SmartArt, narzędziówka szybkiego dostępu, sortowanie tekstu i tabel, nowe zestawy artystycznych krawędzi, akceptowanie lub odrzucanie wersji poprawek, podgląd fontów i inne. Uzbierał się tego całkiem sensowny komplet – taki, że spokojnie WPS w tej wersji można nazwać przełomem.

Program jak wiemy jest wariacją na temat zamkniętego oprogramowania i współpracy ze społecznością. Ze strony projektu możemy pobrać paczki deb lub rpm a także binarki do bezpośredniego rozpakowania.
 

Post navigation

9 comments for “WPS Office 2016 zaktualizowany

 1. 13 września, 2018 at 16:06

  Potrafi już eksportować pliki z grafiką do PDF 300 dpi?

 2. Angry Penguin
  13 września, 2018 at 21:06

  Tak swoją drogą udało się już komuś wgrać polonizację interfejsu i polski słownik? Ja walczę i nie mogę… W poprzedniej wersji pobierało bez problemu.

 3. przem188
  14 września, 2018 at 11:24

  No właśnie.y Nie ma w tej wersji bezpoeśredniej metody, wprost z programu, dogrania polskiej wersji. Szukałem plików programu po zainstalowaniu, by tam wgrać plili polonizacyjne, ale przyznam się, że nie znalazłem. A gdzieś powinny być…. Spolszczenie z poprzedniej wersji chciałem dograć by sprawdzić czy zadziała.

 4. Przemek
  15 września, 2018 at 6:27

  Podpinam się do pytania 🙂

 5. pavbaranov
  15 września, 2018 at 13:26
 6. czapnaper
  15 września, 2018 at 15:50

  Ja korzystam z pakietu wps-office-mui-pl-pl z AUR(arch/Manjaro) i działa. Pobierz kdl.cc.ksosoft.com/wps-community/download/mui/10.1.0.6757/mui_pl_pl.7z i rozpakuj zawartość do /usr/lib/ lub ~/.kingsoft (w archiwóm masz /office6/mui/pl_PL).

 7. Jarosław Stański
  16 września, 2018 at 19:46

  spolszczenie jest w podkatalogu~/.kingsoft/office6/mui/10.1.0.5707/ trzeba go skopiować oczko wyżej 😉

 8. SPEJSON
  7 marca, 2019 at 20:40

  @czapnaper:disqus Działa, dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »