WPS Office 2016 zaktualizowany

WPS Office jest przykładem na to, jak bardzo pracowitym narodem są mieszkańcy Państwa Środka a jednocześnie jak bardzo dajemy się wodzić za nos naszym przyzwyczajeniom. Ten program bowiem to niemal skóra ściągnięta z bijącego mimochodem rekordy popularności MS Office. To dzięki temu projektowi wielu użytkowników może poczuć się jak na starych śmieciach. I widocznie tak też chcemy się czuć, gdyż aktualizacja WPS Office dla Linuksa powitana została euforycznymi wiwatami.

WPS Office 2016
Kwestia linuksowej wersji tego programu przez długi czas nie była taka oczywista i różowa. Wersja dla Windowsa otrzymywała w miarę regularne poprawki, podczas gdy użytkownicy Linuksa utknęli z kompilacją sprzed dwóch roku. Na wskutek poruszenia jakie się wytworzyło WPS Office zaktualizowano rok temu, niemniej tak trochę dla uspokojenia nastrojów. Dopiero obecna wersja wnosi realnie przydatne poprawki i usprawnienia.

W skład pakietu który możemy pobrać z tego adresu wchodzi WPS Writer, WPS Spreadsheets, WPS Presentation. Ich przeznaczenie jest oczywiste i nikogo nie powinno dziwić, że Writer pozwala na tworzenie dokumentów, Presentation – prezentacji Spreadsheets arkuszy kalkulacyjnych.

Zmiany jakie poczyniono w kompilacji WPS 10.1.0.6757 to przede wszystkim możliwość edycji każdego z 15 SmartArt, narzędziówka szybkiego dostępu, sortowanie tekstu i tabel, nowe zestawy artystycznych krawędzi, akceptowanie lub odrzucanie wersji poprawek, podgląd fontów i inne. Uzbierał się tego całkiem sensowny komplet – taki, że spokojnie WPS w tej wersji można nazwać przełomem.

Program jak wiemy jest wariacją na temat zamkniętego oprogramowania i współpracy ze społecznością. Ze strony projektu możemy pobrać paczki deb lub rpm a także binarki do bezpośredniego rozpakowania.
 

0

9 komentarzy

  1. Tak swoją drogą udało się już komuś wgrać polonizację interfejsu i polski słownik? Ja walczę i nie mogę… W poprzedniej wersji pobierało bez problemu.

  2. No właśnie.y Nie ma w tej wersji bezpoeśredniej metody, wprost z programu, dogrania polskiej wersji. Szukałem plików programu po zainstalowaniu, by tam wgrać plili polonizacyjne, ale przyznam się, że nie znalazłem. A gdzieś powinny być…. Spolszczenie z poprzedniej wersji chciałem dograć by sprawdzić czy zadziała.

  3. Ja korzystam z pakietu wps-office-mui-pl-pl z AUR(arch/Manjaro) i działa. Pobierz kdl.cc.ksosoft.com/wps-community/download/mui/10.1.0.6757/mui_pl_pl.7z i rozpakuj zawartość do /usr/lib/ lub ~/.kingsoft (w archiwóm masz /office6/mui/pl_PL).

  4. spolszczenie jest w podkatalogu~/.kingsoft/office6/mui/10.1.0.5707/ trzeba go skopiować oczko wyżej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.