Coypu 1.3.0 z tygodnia na tydzień

Ludowe komunały głoszą, że aby nie zapominać najlepiej jest wiązać supełki. Oczywiście Coypu nie jest cyfrowym spełnieniem wspomnianej mądrości, ale poręcznym edytorem lub też menedżerem naszych tygodniowych zadań. Wystarczy tylko zapamiętać, gdzie i co się zapisało.

Coypu 1.3.0
Ile to już razy było. Kolejny edytor dla zapominalskich, kolejny projekt gdzie główne skrzypce gra Electron, itp. Jednak Coypu jest na tyle zwinnym programem, że wartym chociaż kilku minut uwagi i rozważań nad sensem jego istnienia w naszej domowej rzeczywistości.

Sam program jest skrajnie uproszczony jeżeli chodzi o obsługę. Po uruchomieniu naszym oczom ukazuje się bowiem enigmatyczna lista dni tygodnia i ikonka sugerująca ustawienia. I tak, właśnie o to tutaj chodzi. Wybierając dzień możemy dodać zaplanowane zadanie lub zaznaczyć jego wykonanie. W górnej części okna możemy przemieszczać się pomiędzy kolejnymi tygodniami. Co istotne, żadne z tych informacji nie są przetrzymywane w chmurze, a na naszym lokalnym dysku.

W ustawieniach w zasadzie zmienimy jedynie typ kalendarza i tym samym język w jakim są opisane dni i miesiące. Krótka ściąga podpowie nam jak korzystać z programu za pomocą klawiatury.

I to wszystko. Nieco doskwiera brak alarmów lub godzinowego planowania, ale Coypu miał być w założeniu prostą podręczną ściągą na bieżący i przyszły tydzień. I z tego zadania się wywiązuje.

Program możemy pobrać w postaci paczki deb ze strony projektu lub wprost z Githuba. Dla ambitnych dostępne są też źródła. 

3 komentarze

  1. Nawet w KDE używam Osmo,jakoś nie jestem w stanie przekonać się do ich natywnych programów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.