przystajnik

Coypu 1.3.0 z tygodnia na tydzień

Ludowe komunały głoszą, że aby nie zapominać najlepiej jest wiązać supełki. Oczywiście Coypu nie jest cyfrowym spełnieniem wspomnianej mądrości, ale poręcznym edytorem lub też menedżerem naszych tygodniowych zadań. Wystarczy tylko zapamiętać, gdzie i co się zapisało.

Coypu 1.3.0

Ile to już razy było. Kolejny edytor dla zapominalskich, kolejny projekt gdzie główne skrzypce gra Electron, itp. Jednak Coypu jest na tyle zwinnym programem, że wartym chociaż kilku minut uwagi i rozważań nad sensem jego istnienia w naszej domowej rzeczywistości.

Sam program jest skrajnie uproszczony jeżeli chodzi o obsługę. Po uruchomieniu naszym oczom ukazuje się bowiem enigmatyczna lista dni tygodnia i ikonka sugerująca ustawienia. I tak, właśnie o to tutaj chodzi. Wybierając dzień możemy dodać zaplanowane zadanie lub zaznaczyć jego wykonanie. W górnej części okna możemy przemieszczać się pomiędzy kolejnymi tygodniami. Co istotne, żadne z tych informacji nie są przetrzymywane w chmurze, a na naszym lokalnym dysku.

W ustawieniach w zasadzie zmienimy jedynie typ kalendarza i tym samym język w jakim są opisane dni i miesiące. Krótka ściąga podpowie nam jak korzystać z programu za pomocą klawiatury.

I to wszystko. Nieco doskwiera brak alarmów lub godzinowego planowania, ale Coypu miał być w założeniu prostą podręczną ściągą na bieżący i przyszły tydzień. I z tego zadania się wywiązuje.

Program możemy pobrać w postaci paczki deb ze strony projektu lub wprost z Githuba. Dla ambitnych dostępne są też źródła. 

Post navigation

3 comments for “Coypu 1.3.0 z tygodnia na tydzień

 1. Pseudodrummer
  13 września, 2018 at 20:04

  w XFCE jest od XX wieku OSMO.

 2. jl
  14 września, 2018 at 8:10

  Nawet w KDE używam Osmo,jakoś nie jestem w stanie przekonać się do ich natywnych programów.

 3. etmoon
  14 września, 2018 at 19:56

  W sumie to Osmo jakoś nie ma konkurencji tak jak Workrave 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »