PowerShell w sklepie Ubuntu

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że Microsoft tworzy i publikuje oprogramowanie dla Linuksa. Szczególnie dobrze układa się ich współpraca z Canonicalem. To dlatego użytkownicy Snap Store mogą się cieszyć łatwą instalacją Skype’a, a teraz narzędzia o nazwie PowerShell. Wszystko oczywiście od Microsoftu.

PowerShell
PowerShell Core to zbudowany z wykorzystaniem platformy .NET wiersz poleceń, oferujący własny język skryptowy, zbiór funkcji i narzędzia administracyjne. Jego multisystemowa wersja ma być wygodnym rozwiązaniem do zarządzania hybrydowymi chmurami. Jest to jednocześnie produkt skierowany do administratorów systemowych i zaawansowanych użytkowników, którzy będą w stanie wykorzystać drzemiący PowerShell automatyzm oraz kontrolę nad procesami i aplikacjami. Niezależnie od użytkowanego systemu operacyjnego.

Tyle marketingu. W praktyce bowiem PowerShell może zaciekawić tylko swoją multiplaformową formułą. Jego składania nie przypomina bowiem niczego, co znamy z typowego terminala Linuksowego. Jakiekolwiek działania które będziemy chcieli przeprowadzić za jego pomocą będą wymagały solidnego przygotowania teoretycznego. Nie zmienia to faktu, że dotychczasowi użytkownicy PowerShella poczują się jak na starych śmieciach. Microsoft tym samym kontynuuje uroczą tradycję wymiany koszulek klubowych, bowiem użytkownicy Windowsa 10 od jakiegoś czasu mogą cieszyć się dobrze nam znanym Bashem.

W Snap Store dostępna jest też wersja Preview będąca wydaniem testowym. Udostępniona przez Microsoft paczka jest możliwa do instalacji w każdym systemie obsługującym paczki Snap.
 

0

7 komentarzy

  1. A tak btw. ciekawe, kiedy ukaże się wersja Clementine pod Qt5??? Niby jest w AUR Archa, ale wolałbym pakiecik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.