Wallpaperdownloader 2.8

Wobec tak kluczowej misji jak upiększenie naszego pulpitu ładna tapeta to kwestia niepodważalnej wagi. Ale co zrobić, jeżeli domyślna oferta naszego systemu jest tak sobie albo kompletnie oderwana od oczekiwanej przez nas jakości? Możemy oczywiście pobierać tapety z sieci własnym sumptem, ale od czego mamy nasze wspaniałe komputery i szybkie programy. Wystarczy wypróbować Wallpaperdownloader 2.8, by po chwili przebierać w tapetach automatycznie pobranych przez ten program.

Wallpaperdownloader 2.8
Program pobierający ładne obrazki z internetu? *Ziew*, czy taki infantylizm jest wart choćby pięciosekundowej uwagi wzrokowej? Cóż, brzmi to trywialnie to prawda. Ale każdy doceni wygodę posiadania pod kursorem myszki możliwości określenia z jakich serwisów chcemy oglądać tapety, w jakiej jakości i na jaki temat. Bo cała koncepcja Wallpaperdownloadera zawiera się w kilku prostych założeniach.

Po uruchomieniu naszym oczom ukazuje się schludny interfejs z karta zorganizowanymi według nazw: Providers (wybór źródła tapet), Application Settings (ustawienia programu), Downloads Directory (konfiguracja miejsca docelowego dla tapet) oraz Wallpapers (usuwanie, ustawianie i zarządzanie tapetami). Wśród opcji znajdziemy takie, które pozwolą nam określić tematykę (Keywords), rozdzielczość, aktywację automatycznego zmieniania tapety, możliwość przenoszenia ulubionych tapet do określonej lokalizacji oraz ograniczenie objętości docelowego katalogu z tapetami – na wypadek zapchania dysku. Jak widzimy, wystarczy dodać opcję do opcji i powstaje całkiem poręczne narzędzie.

Sam program chociaż jest wykonany z wykorzystaniem Javy, potrafi się całkiem sensownie dogadać z naszym środowiskiem. Posiada możliwość odesłania do zasobnika systemowego, automatycznego startu podczas uruchamiania systemu, wystartowania w postaci zminimalizowanej, itp. Wallpaperdownloader potrafi „dogadać” się z takimi serwisami jak Wallhaven.cc, DeviantArt, Bing Daily Wallpaper, Social Wallpapering oraz WallpaperFusion.

Co do samej instalacji, to autor projektu zadbał o wszystko. W przypadku Ubuntu 16.04/17.04/17.10 oraz Minta 18.xx i pochodnych wystarczy dodać do systemu odpowiednie PPA:

sudo add-apt-repository ppa:eloy-garcia-pca/wallpaperdownloader
sudo apt update
sudo apt install wallpaperdownloader

Repozytorium AUR zawiera z kolei paczkę dla Arch Linuksa i Manjaro:

yaourt -S wallpaperdownloader

Mało tego, dociekliwi odnajdą również paczki snap i inne niespodzianki. 

4 komentarze

  1. Po co pobierać tysiące tapet, które mi się nie spodobają? Po co dobijać mój SSD? Gdy chcę jakiejś nowej tapety używam Google: wpisuję temat i wybieram interesujący mnie kolor. Pobieram tylko kilka tapet z potencjałem i testuję, która najlepiej się sprawdzi. Często poprawiam kolory w GIMP-ie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.