przystajnik

Write! Pisarzu, nie przeszkadzaj sobie

Edytor Write! nie każdemu przypadnie do gustu. Aplikacja jest zamknięta, płatna, wymaga założenia konta a dostęp do bezpłatnej wersji „dla studentów” obwarowano społecznymi powiązaniami. Tak czy owak, Write! jest dostępny w wersji dla Linuksa i jeżeli komuś potrzebny jest sprytny i podręczny edytor, to 19.95 dolarów nie stanowi wygórowanej ceny (dożywotnia licencja).

Write!

Jak przystało na nowoczesne oprogramowanie, Write! zachwyca interfejsem (wersja ligth/dark) oraz mnóstwem opcji. Przypadną one do gustu szczególnie osobom które pracują zawodowo ze słowem pisanym. I nie chodzi tylko o scenarzystów czy powieściopisarzy (chociaż i dla nich Write! jest kuszącą propozycją). Edytor będzie pomocny przy tworzeniu zarówno notatek, projektów, list todo jak i dłuższej pisaninie. Czego tu nie ma – lista jest bardzo długa. Począwszy od auto-zapisywania, synchronizowania (autorska chmura Write!) i edycji offline dokumentów, przez nieskończoną historię (ctrl + z) aż po statystyki i możliwość publikowania notatek wprost z programu.

Do tego dochodzą oczywiście obecne standardy jakie rzeczywistość wymaga od tego typu edytorów. Mamy zatem karty i możliwość zapisywania sesji, obsługę znaczników markdown, sprawdzanie pisowni, autouzupełnienie, tryb skupienia (widok tylko na wprowadzany tekst) oraz możliwość definiowania stylu dla tekstów. Jak to w życiu bywa, dla kogoś najważniejsze będzie autouzupełnianie treści, ktoś inny zachwyci się bezpośrednią publikacją na portalach społecznościowych, jeszcze ktoś inny doceni tworzenie projektów i zapisywanie sesji.

Pełniejsze spojrzenie na całość przedstawia poniższe wideo:

Jak już wspomniałem, program jest płatny. Po zakupie możemy pobrać paczkę dla odpowiedniej platformy (Linux/macOS/Windows). Instrukcję jak zainstalować program znajdziemy tuż obok przycisku Download. Jeżeli ktoś zdecyduje się na wypróbowanie programu, musi założyć sobie konto Student. Każda z powyższych opcji wymaga założenia konta. 

Post navigation

Translate »