Wielokolorowy Linux Mint

Jeżeli kolorystyka ikon w Linux Mint już się nam znudziła, to nadchodzące wydania przyniosą rozwiązanie kwestii nudy i spełnienia oczekiwań przeróżnych gustów. Do wyboru otrzymamy bowiem kilka zestawów ikon o przeróżnych kolorach – na początku standardowe zielone, niebieskie, szare, czerwone, żółte, różowe, beżowe i inne, o które dopomną się użytkownicy. A to nie koniec zmian które mają urozmaicić stylistykę i wygląd tej popularnej dystrybucji.

Oprócz całej plejady barw na ikonach, adekwatne zmiany pojawią się również w kolorystyce tematów GTK. Otrzymamy możliwość wyboru koloru konkretnych katalogów (Nemo i Caja) oraz powrócą emblematy, które można będzie ustawić dla wybranych pozycji w naszym katalogu domowym (Nemo). Jednocześnie, brak jakichkolwiek doniesień nt. zmiany domyślnego tematu graficznego Mint-X (a znam osobiście osoby, które nie mogą znieść estetyki masywnie wyglądającego paska lokalizacji w Nemo), jak również podstawowy wygląd ikon pozostanie bez zmian – bez względu na obecne standardy „spłaszczania” takich elementów.

mint_green

mint_blue

mint_grey

5 komentarzy

 1. Gdzie można znaleźć porównanie wymagań sprzętowych poszczególnych środowisk graficznych Minta?

  Ile pamięci zajmuje system po załadowaniu konkretnego środowiska graficznego oraz ogólne opinie o responsywności poszczególnych odmian Cinnamon,MATE,KDE,Xfce ?

 2. Prawdę mówiąc, to tu dużo zależy też od samej dystrybucji. Środowiska można podzielić na takie co chodzą dobrze bez wsparcia 3d ze strony grafiki (LXDE, Mate, Xfce, po części Cinnamon/KDE) oraz takie, którym to 3d dużo daje (GNOME, Unity, po części Cinnamon/KDE).

  Jakieś wyobrażenie o skali można znaleźć np. tutaj -> http://l3net.wordpress.com/2013/03/17/a-memory-comparison-of-light-linux-desktops/

  Oczywiście tabelka na samym końcu jest dość optymistyczna, zwykle dochodzi około 150 – 200 MB na sprawy okołosystemowe.

 3. Dzięki 😉
  Wygląda że MATE może być “złotym środkiem” jeśli chodzi o wybór środowiska.
  Małe wymogi pamięciowe i jako taki wygląd 🙂

 4. Co zrobić gdy podczas aktualizacji Linux Mint Mate pojawia się taki komunikat :

  “Błąd GPG: http://archive.ubuntu.com trusty InRelease: Clearsigned file isn’t valid, got ‘NODATA’ (does the network require authentication?)”

  ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.