przystajnik

PPA Highly Explosive w tonacji Ubuntu 14.04

Z lekkim poślizgiem, ale w końcu – dokonał się pierwszy większy update paczek w repozytorium PPA Highly Explosive. Oczywiście update do obecnej aktualnej i najświeższej wersji Ubuntu 14.04 LTS. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać to repozytorium także w Mincie 17 (opartym o 14.04) i innych dystrybucjach około-ubuntowych. Lista obecnych 23 paczek stanowi uzupełnienie oferty programowej dla grafików i fotografików, wykorzystujących do swojej pracy najnowsze wersje ulubionych narzędzi, a które to narzędzia w domyślnych repozytoriach Ubuntu zostały już nieco w tyle.

Photivo

Photivo

Tak więc w PPA znajdziemy najnowsze wydania takich programów jak RawTherapee (oraz RawTherapee-unstable, budowane co kilka dni wydanie niestabilne), Photivo, Fotoxx, Entangle, GTKRawGallery, Simple Image Resizer, Converseen, Luminance HDR, Macrofusion, Hotshots, Diffimg, UrbanLightscape, XnView, XnConvert, Lxnstack, dcraw i wiele wiele innych. Pełną listę dostępnych paczek (lub dostępnych w niedługim czasie), znajdziemy pod tym adresem.

Aby wykorzystać moje repozytorium, należy dodać je do systemu – najprościej i najszybciej z użyciem terminala:

sudo add-apt-repository ppa:dhor/myway
sudo apt-get update

I system jest gotowy do instalowania czegokolwiek z tego PPA. Jednocześnie, jeżeli ktoś zna ciekawe narzędzie, godne dodania do tej sympatycznej listy, zachęcam do denuncjacji takiego projektu, który ukrył się przed moim wzrokiem. Jednocześnie – wszystkie projekty, których autorzy dostarczają aktualne wydania w swoich PPA, nie będą dodawane do Highly Explosive, by uniknąć zamieszania z wersjami (np. Darktable).
 

Post navigation

Translate »