przystajnik

Rok za rokiem z Pically 1.0.3

Nic tak nie intryguje ludzkości, jak obserwacja upływającego czasu wraz z wyrywanymi kartkami w kalendarzu. Drzewiej rekordy popularności bił kalendarz rolnika, zaskakujący fachowymi poradami i życiowymi wskazówkami. Teraz o dobre kalendarze ciężko, a jak to bywa w zabieganych czasach, zapominany je też kupić. Najczęściej docierają do nas firmowe kalendarze-reklamówki, bijący po oczach pretensjonalną nagością i kiczem. Co nam pozostaje wobec tego? Ano zrobić sobie kalendarz samodzielnie. I w tym pomoże nam niewielki programik Pically.

Pically 1.0.3

Pically 1.0.3

Jak zrobić swój kalendarz? Ponieważ Pically 1.0.3 jest popełniony w Javie, po ściągnięciu programu rozpakowujemy go do np. ~/Programy i uruchamiamy dwuklikiem Pically.sh. Posiadając bogatą kolekcję zdjęciową, tudzież inne ciekawe źródło ciekawych widoczków, wystarczy je przeciągnąć na okno Pically, umiejscawiając po kolei w pożądanych miesiącach.

calendar_picallyJednak same puste kratki kolejnych dni to za mało jak na ambitny kalendarz domowy, dlatego Pically pozwala stworzyć nam cały harmonogram imprez, wydarzeń, świąt i innych. Tak pieczołowicie utworzony plan roku możemy nanieść na tworzony kalendarz, zapisać w pliku xml do wykorzystania na przyszły rok (program zapisuje automatycznie), itp. Możliwe jest również zaimportowanie danych z formatu iCal.

Po osiągnięciu zadowalających efektów i wypisaniu w terminarz listy urodzin i imienin całej rodziny, pozostaje kalendarz wygenerować i następnie zrobić użytek z otrzymanego pliku pdf. Możemy go wydrukować w dowolnym formacie i cieszyć się ze spożytkowania zalegających na dysku zdjęć.

Program jest do ściągnięcia ze strony domowej projektu

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »