Rok za rokiem z Pically 1.0.3

Nic tak nie intryguje ludzkości, jak obserwacja upływającego czasu wraz z wyrywanymi kartkami w kalendarzu. Drzewiej rekordy popularności bił kalendarz rolnika, zaskakujący fachowymi poradami i życiowymi wskazówkami. Teraz o dobre kalendarze ciężko, a jak to bywa w zabieganych czasach, zapominany je też kupić. Najczęściej docierają do nas firmowe kalendarze-reklamówki, bijący po oczach pretensjonalną nagością i kiczem. Co nam pozostaje wobec tego? Ano zrobić sobie kalendarz samodzielnie. I w tym pomoże nam niewielki programik Pically.

Pically 1.0.3
Pically 1.0.3
Jak zrobić swój kalendarz? Ponieważ Pically 1.0.3 jest popełniony w Javie, po ściągnięciu programu rozpakowujemy go do np. ~/Programy i uruchamiamy dwuklikiem Pically.sh. Posiadając bogatą kolekcję zdjęciową, tudzież inne ciekawe źródło ciekawych widoczków, wystarczy je przeciągnąć na okno Pically, umiejscawiając po kolei w pożądanych miesiącach.

calendar_picallyJednak same puste kratki kolejnych dni to za mało jak na ambitny kalendarz domowy, dlatego Pically pozwala stworzyć nam cały harmonogram imprez, wydarzeń, świąt i innych. Tak pieczołowicie utworzony plan roku możemy nanieść na tworzony kalendarz, zapisać w pliku xml do wykorzystania na przyszły rok (program zapisuje automatycznie), itp. Możliwe jest również zaimportowanie danych z formatu iCal.

Po osiągnięciu zadowalających efektów i wypisaniu w terminarz listy urodzin i imienin całej rodziny, pozostaje kalendarz wygenerować i następnie zrobić użytek z otrzymanego pliku pdf. Możemy go wydrukować w dowolnym formacie i cieszyć się ze spożytkowania zalegających na dysku zdjęć.

Program jest do ściągnięcia ze strony domowej projektu

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.