Ufunduj komuś gwiazdkę – Orca na Indiegogo.com

indiegogo_logoPodczas gdy większość z nas beztrosko rozsiada się przed komputerem po pracy i oddaje się czytaniu tego, co internet naprodukował, osoby niewidome lub niedowidzące na taką przyjemność muszą wydać średnio $1000 za kopię programu wspomagającego czytanie. Biorąc pod uwagę, że 90% osób dotkniętych takim problemem pochodzi z krajów rozwijających się, a w samych Stanach Zjednoczonych 80% niewidomych jednocześnie zasila szeregi bezrobotnych, oczywistym jest, że stosunkowo niewielu jest stać na drogie rozwiązania komercyjne. Dlatego podczas obecnie trwającego festiwalu konsumpcyjnej rozpusty, zastanówmy się, czy koniecznie musimy kupić w galerii handlowej kolejną bezużyteczną błahostkę. Czy nie lepiej wesprzeć tymi pieniędzmi dalszy rozwój projektu Orca, czyli elektronicznego lektora recytującego treści na ekranie. Zbiórkę pieniędzy na ten cel ogłoszono na indiegogo.com.

Kampania ma charakter ‘ile się uda zebrać’, co oznacza, że na rozwój Orca zostanie przeznaczona zebrana kwota, niezależnie od założonego progu. Rozwój oznacza lepszą integrację z LibreOffice, Firefoksem, Chrome i innymi, jak też ogólną poprawę jakości i wydajności projektu. A w tej materii wciąż pozostaje wiele do zrobienia, by projekt Orca zasłużył na miano najlepszego i wolnego projektu wspierającego i w to w przeciągu skończonego przedziału czasowego.

Szczególnie hojni darczyńcy przyczynią się do zasponsorowania pięciu niewidomym studentom w Nepalu notebooków, jak też paru innych dodatków, gdyż to właśnie głównie osoby niewidzące przez swoją przypadłość skazane są na wykluczenie z efektywnej możliwości własnego kształcenia, czy późniejszego rozwoju zawodowego.

Jeżeli zastanawiałeś się, czy możesz uczynić coś pożytecznego dla bliźniego – to jest właśnie ta chwila.

2 komentarze

  1. Zapomnieliście dodać, że te 1000$ to cena 100 razy zawyżona, bo oprogramowanie nie jest produkowane w krajach, gdzie są tani programiści jak Indie.

  2. W całym ruchu nie chodzi o to, aby znaleźć jakichś wyrobników, którzy za pół darmo napiszą jakiś komercyjny, tani soft. Tu raczej chodzi o uczciwe wynagrodzenie dla osób, które podejmą się stworzenia wolnego i dostępnego dla każdego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.