Zdjęcia na Javie – bad, bad, Bad Peggy 1.5.1

badpeggy_icon W skomplikowanych czasach kultury rozbudowanych oczekiwań i roszczeń, czasem małe rzeczy nadal cieszą i są wartościowe. Bo ileż posiadamy w swojej zdjęciowej kolekcji plików po takich przejściach, że niemożliwym jest jeszcze bardziej je skrzywdzić? Odzyskiwanie, kopiowanie, przenoszenie, edycja – wszystkie te operacje obarczone czynnikiem ryzyka mogą wywrzeć piętno na naszych zdjęciach przetrzymywanej w formacie jpg. Jak uniknąć potem niepotrzebnych rozczarowań (np. podczas wywoływania w labie) i zawczasu odnaleźć pliki pokiereszowane niefrasobliwością naszego systemu? To są odpowiednie okoliczności na zapoznanie się z Peggy. Bad Peggy 1.5.1.

Program jest niewielki i ma jasno określony cel – odnaleźć we wskazanych lokalizacjach pliki jpg (jpeg,jpg,jpe,jfif,jfi,jif), które z jakichś powodów zawierają błędy. W celu przyśpieszenia całej operacji program potrafi wykorzystać wszystkie rdzenie naszego procesora, w celach optymalizacji pozwala nadać priorytet swojej działalności, a podejrzane pliki wyświetli z krótkim opisem napotkanego uszkodzenia. Naszą decyzją będzie ocenienie na podglądzie, czy feler dyskwalifikuje całkowicie zdjęcie, czy też może jest niedostrzegalnym niuansem. W zależności od tej oceny, plik możemy usunąć, lub przenieść w odrębne miejsce (do późniejszego dokładniejszego sprawdzenia/poprawienia). Przy sporych archiwach takie wietrzenie zdecydowanie luzuje atmosferę i polepsza zarówno jakość naszej kolekcji jak i nasze samopoczucie.

Bad Peggy 1.5.1 w trakcie pracy
Bad Peggy 1.5.1 w trakcie pracy

Bad Peggy potrafi wyeksportować również listę wytypowanych plików, jak też przeciągnąć listę bezpośrednio do katalogu w menadżerze plików (czy też pulpit). Wszystko to w oprawie prostego i funkcjonalnego interfejsu graficznego i bez zagadkowych niuansów technicznych.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na zweryfikowanie swoich albumów za pomocą Bad Peggy, musi pobrać program we właściwej wersji (32/64bit) i rozpakować archiwum np. do ~/Programy. Ponieważ program nie wymaga kompilacji, pozostaje udanie się do utworzonego folderu i dwuklik na pliku badpeggy. Jeżeli zdecydujemy się na pełnoprawną instalację w systemie, należy rzeczony dwuklik wykonać na pliku install.sh i wybrać opcję ‚Uruchom w terminalu’. Po odpowiedzi na pytanie o hasło, ten mały sprytny programik odnajdziemy w menu systemowym. 

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.