Autokompletacja systemu z Ubuntu After Install 2.3

ubuntu-after-install Jaki jest zestaw domyślnego oprogramowania w Ubuntu świeżo po instalacji, to każdy wie. Zadowoli przeciętnego testera systemu lub użytkownika o niewygórowanych ambicjach. Lecz z czasem odkrywamy, że najchętniej instalujemy taki a nie inny zestaw ulubionych narzędzi po każdej świeżej instalce systemu. Ubuntu After Install to prosty sposób na ułatwienie życia i zaoszczędzenia nieco czasu, szczególnie użytkownikom którzy niekoniecznie wiedzą, czego szukać w repozytorium.

Ubuntu After Install - zamiast wyszukiwania pakietów...
Ubuntu After Install – zamiast wyszukiwania pakietów…
Nazwa programu zobowiązuje – Ubuntu After Install to w teorii usprawniacz pierwszego kontaktu z systemem. Dzięki niemu w paru kliknięciach wyposażymy nasze Ubuntu w znane, lubiane i szeroko stosowane pozycje z oferty programów dostępnych dla Ubuntu (w tym też i te zamknięte). Na liście paczek do instalacji odnajdziemy też kodeki multimedialne (w tym FlashPlayer) zorganizowane w repozytorium Ubuntu Restricted Extras (następca dawnego Medibuntu).

Oprócz tego lista zawiera takie niezbędniki jak MyUnity/Unity Tweak Tool, Google Chrome, Skype, Grive Tools (Google Drive), DropBox, VLC, XBMC, GIMP, Darktable, Samba, Steam, KeePass, Filezilla, LibreOffice i wiele innych. Gdyby instalować je ręcznie, większość z tym narzędzi wymaga dodania dedykowane PPA, lub pobrania paczki ze strony twórców – więc zebranie tego wszystkiego w jedno miejsce jest pomysłem potrafiącym zaoszczędzić sporo czasu i błądzenia po internecie.

Ubuntu After Install obsługuje wersje Ubuntu 12.04/12.10/13.04/13.10:

sudo add-apt-repository ppa:thefanclub/ubuntu-after-install
sudo apt-get update
sudo apt-get install ubuntu-after-install

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.