ShinyLoot – nie samym Steamem gracz żyje

santang-tux-gamer-11015Platforma cyfrowej dystrybucji gier Steam ma tyle samo fanów co i przeciwników (kontrowersje wokół odsprzedaży gier, DRM, itp.), lecz nie jest to jedyne miejsce, gdzie można zaopatrzyć się w linuksowe gry. Wszyscy zapewne znają sklep Desura, a najnowszą propozycją internetowej dystrybucji stał się sklep ShinyLoot z pokaźną ofertą tytułów indie dla Linuksa. Unikalną i reklamowaną cechą sklepu jest brak DRM oraz sprytne możliwości przeszukiwania i filtrowania bazy gier.

ShinyLoot
ShinyLoot
Sklep jak na razie ma w ofercie ponad 300 tytułów gier, z czego ponad 50 dla Linuksa. Oprócz standardowego zaszeregowania do konkretnego gatunku, każda z gier może zostać opisana unikalnymi cechami – co ułatwia późniejsze wyszukanie interesującej nas tematyki. Do niektórych gier dołączany jest klucz Steam/Desura co stanowi ukłon w stronę osób budujących swoją bibliotekę gier na wspomnianych platformach. Po zakupie otrzymujemy dostęp do gry w wersji dla wszystkich systemów dla jakich ona występuje. Brak DRM sprowadza się do minimalnej formy raz wprowadzanego klucza – lub też jego kompletnego braku. Nie jest przewidywany natywny klient do obsługi ShinyLoot, a to z racji czasu, który ekipa woli spożytkować na doprecyzowanie systemu filtrowania i wyszukiwania gier na witrynie sklepu.

Czy pomysł chwyci? Miłośnicy samodzielnych, małych, sprytnych i ogromnie grywalnych gier indie z pewnością będą zadowoleni. 

0

1 Response

  1. Byle do emerytury – będzie wtedy czas żeby pograć w te wszystkie gry 😀
    Ale dobrze, że rynek gier na Linuksa się rozbudowuje, już jest spory wybór a sądzę, że im dalej w czasie tym będzie jeszcze lepiej,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.