Artyści, którzy nie wiedzą o ograniczeniach GIMPa – Christopher Perez

gimp_magazineGwiazdą zaplanowanego na 4 września nowego wydania GIMP Magazine, będzie między innymi Christopher Perez. Ten emerytowany programista i piewca wolnego oprogramowania mieszkający obecnie w Paryżu, wypracował indywidualny styl fotografii i cyfrowej obróbki. Co istotne, w artystycznych wynurzeniach z powodzeniem pomaga mu GIMP.

Prace Christophera zostały odkryte na Flickru przez jednego z redaktorów GIMP Magazine, który poczuł się w obowiązku przybliżyć je społeczności jak i sam warsztat artysty. A są one niewątpliwie warte uwagi, bowiem oprócz doskonałej fotografii dostrzeżemy na nich wybornie wplecioną cyfrową obróbkę. Czy może nie dostrzeżemy – gdyż cyfrowe operacje na obrazie powinny nadać zwiewny posmak i klimat, a nie stanowić efekt sam w sobie, nadmiernie i kiczowato eksponowany przez domorosłych artystów-grafików. Prawidłowe wyważenie tych dwóch składowych to spore wyzwanie, a przeglądając prace Christophera Pereza nie można odmówić mu maestrii.

Christopher Perez - przedsmak
Christopher Perez – przedsmak

Przecząc wszystkim swoim niedomaganiom, GIMP po raz kolejny jawi się nam jako pełnoprawne narzędzie do osiągnięcia wysokiej jakości wyników – na przekór wszystkim wątpiącym i kręcącym nosem. Po raz kolejny okazuje się, że to nie narzędzie stanowi o wartości dzieła, lecz zamysł i umiejętność twórcy.

Nadchodzące wydanie GIMP Magazine już 4 września – poniżej krótki przedsmak tego co nas czeka.

(…)

 • Wywiad z profesjonalnym fotografem i grafikiem Christopherem Perezem. Niesamowita opowieść o artyście i sposobie w jaki wypracował swój wyśmienity styl kreacji. Absolutna pozycja obowiązkowa dla każdego fotografa lub grafika, niezależnie od umiejętności
 • Odkryj sposób tworzenia winiety za pomocą GIMPa, tak by efekt nie przypominał nieporadnych manipulacji graficznych. Podgląd techniki wykorzystywanej przez Christophera Pereza i Debi Dalio – dla każdego fotografa, który chce by jego prace się wyróżniały
 • Zrobiłeś ładne zdjęcie, z którego jednak wieje nudą? Dodaj mu nieco wiekowego stylu. Christopher Perez i Debi Dalio poprowadzą lekcję, jak operować paletą barw w GIMPie aby zdjęcia otrzymały nobliwy posmak
 • Na zakończenie Christopher Perez odkryje przed nami tajniki tworzenia profesjonalnie wyglądających portretów. To dziedzina w której spotykają się jego doświadczenie fotograficzne i perfekcja graficzna, by w połączeniu zaowocować niesamowitym wynikiem.
 • (…)

  httpv://www.youtube.com/watch?v=swW-1qg2_0w&feature=player_embedded#t=0

  0

  5 komentarzy

  1. Jestem domorosłym grafikiem. Grafiki robię tylko w momencie braku wolnej i darmowej alternatywy ale wszystko robię z użyciem GIMP’a. Próbowałem korzystać z PS’a jednak nie wiem jak w tym można pracować. Oczywiście to subiektywna opinia, jednak GIMP bardziej mi leży, no i jest dostępny na Linuksie co jest dla mnie najważniejsze.

  2. Jest to subiektywna ocena. Po prostu od początku jak ma do czynienia z grafiką korzystam z GIMP’a i jest on wystarczający i nie potrzebuję PS’a aby zrobić grafikę mi potrzebną. Nie Ganię tutaj PS’a ponieważ jest to innego typu narzędzie graficzne skierowane do profesjonalistów. Więc nie jest to pieśń fanatyka linuksowo-gimpowego a zwykłe wyrażenie swojej opinii. Jeśli moje przyznanie się do tego, że bardziej leży mi GIMP niż PS razi cię w oczy i jest fanatyzmem to proponuję nie czytać moich wypowiedzi.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Post comment

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.