przystajnik

Unsettings 0.8

Świetne MyUnity wciąż nie zostało wydane w wersji dla Ubuntu 12.10, twórca Ubuntu Tweak przechodził dni trudnych rozważań, a tymczasem Unsettings 0.8 najspokojniej w świecie pojawiło się na serwerach Launchpada. To pojawienie to nie tylko kompilacja i paczka dla Ubuntu 12.10, ale i dodanie specyficznych smaczków konfiguracji Unity i innych ciekawostek, jakie pojawiły się w najnowszym systemie sygnowanym przez Canonical.

Z dość enigmatycznego dziennika zmian dowiadujemy się co następuje:

Changes
0.08 (2012-10-28)

added Unity 6 support
added Brazilian Portuguese, Slovak translations
minor GUI changes

… i jeżeli tłumaczenie na język słowacki lub brazylijską odmianę portugalskiego nie wzbudza w kimś entuzjazmu, to najbardziej interesujące jest pojawienie się wsparcia dla Unity 6 oraz zmiany w interfejsie programu. Ten przedostatni fakt tylko pozornie wydaje się mieć nikłe znaczenie, lecz to dzięki niemu możliwe stało się skonfigurowanie specyficznych cech Ubuntu 12.10. Za pomocą Unsettings 0.8 uzyskujemy kontrolę nad launcherem, motywami, czcionkami, panelem, indykatorami, pulpitem oraz utrzymamy w ryzach nasze aplikacje sieciowe (webapps). Można powiedzieć – kontrola totalna, bo większości tych ustawień na próżno szukać w standardowych narzędziach konfiguracyjnych.

Unsettings 0.8

Wiele osób bez przekopywania opcji systemowych odnajdzie tu sposób na wyłączenie domyślnego wyszukiwania ‚online’ w Dashu, lub reagowanie przeglądarki na rzeczone aplikacje sieciowe. Obsługa programu zasadniczo nie powinna nastręczać problemów, funkcja większości opcji kojarzy się już z nazwy (choć w czcionkach ‚Podpowiedzi’ (Hinting) może zmylić). Po zmianach należy kliknąć ikonkę ‚Zatwierdź’, by nasze ustawienia zostały wprowadzone w życie. Program po zainstalowaniu dostępny będzie również bezpośrednio w Ustawieniach Systemu.

Instalacja z repozytorium autora:

sudo add-apt-repository ppa:diesch/testing
sudo apt-get update
sudo apt-get install unsettings
 

Post navigation

1 comment for “Unsettings 0.8

  1. 2 listopada, 2012 at 15:26

    Mam wydawałoby się proste pytanie.
    Jak w systemie Ubuntu 12.10 można łatwo zmienić ustawienie rolki myszki ?
    Tak żeby jej obrót powodował przesunięcie zawartości ekranu np. w Firefoxie o 10 linii a nie standardową wartość która powoduje że przewijanie jest wolne…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »