Winds 2.1.77 i cały internet w jednym miejscu

Chociaż to nadal dobro luksusowe, to ciężko dzisiaj obyć się bez internetu. Ale gdyby tak wyjść z siebie i z boku podejrzeć co nas tak absorbuje przy monitorze, to wynik jest dość jednoznaczny. 95% czasu w internecie spędzamy na wyszukiwaniu informacji. Często używając do tego kilku narzędzi, mnóstwa stron i czasu, który marnotrawimy na klikaniu, przerzucaniu i unikaniu reklam. A gdyby tak ktoś zaprezentował narzędzie, które w jednym miejscu zbierze interesujące nas kanały RSS i podcasty? Proszę nie dziękować – oto Winds 2.1.77.

Winds 2.1.77
Na początku trzeba jednak zmierzyć się z faktem, że program może wywoływać mieszane uczucia. Pomimo tego, że jest projektem otwartym, to trzeba opłacić abonament w zależności od ilości aktualizacji (informacji spływających z naszych kanałów). Na szczęście darmowe 3 miliony aktualizacji na miesiąc raczej powinno większości z nam wystarczyć. Program do funkcjonowania wymaga również założenia konta w serwisie getstream.io. Ma to sens, gdyż Winds jest dostępny również w formie online. Po zalogowaniu się mamy dostęp do naszych subskrypcji.

Program nie jest skomplikowany w obsłudze. Po uruchomieniu i zalogowaniu się na swoje konto, widzimy co ciekawe się dzieje w naszych kanałach RSS i czy zostały opublikowane jakieś nowe treści w podcastach. Jest również sekcja Discover która podpowie nam, co może nas zaciekawić. Brzmi to aż tak prosto, że aż kusi by samemu wypróbować. Stosowna paczka AppImage znajduje się w dziale download projektu.

Jednak myli się ten, kto sądzi, że Winds to taki sobie programik napisany w przerwie na kawę. W tle mamy bowiem bardzo uniwersalne biblioteki, które z powodzeniem możemy stosować w swoich projektach. Przetwarzaniem informacji RSS i podcast zajmuje się Stream API, Algolia wspiera wyszukiwanie. Co więcej, możemy się pokusić o swoje własne instancje Winds na naszych serwerach. Nie jest to zatem taka całkiem zabawka jakby się mogło zdawać na samym początku.

Miło, że informacje o zgonie RSS okazały się przesadzone i przedwczesne.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.