przystajnik

Edytor Bloom 0.8.911 aka Ormr

Gwałtowne i niespodziewane przeobrażenie przeszedł ostatnimi dniami komercyjny edytor graficzny Ormr. Decyzją deweloperów wraz z najnowszą aktualizacją od teraz nazywa się Bloom. Jednocześnie, projekt nadal jeszcze pozostaje w fazie beta i wszyscy chętni do jego przetestowania mogą uzyskać bezpłatna licencję na testową wersję programu.

bloom

Logo Bloom

Zmiana nazwy przyniosła ze sobą również zmianę logo programu. Sympatycznego smoka zastąpiło… Właśnie kolorowe Bloom.

Deweloperzy nie ustają w staraniach i wytrwale dążą z wersji na wersję do obiecanego i stabilnego wydania 1.00. Tymczasem do rąk otrzymujemy wydanie Beta 0.8.911 i choć cały show skradła zmiana nazwy edytora, to inne zmiany też zauważmy:

  • naprawiono eksport fragmentów Slices
  • naprawiono działanie funkcji Trim
  • kontroli dla obrotów i skalowania widoczne dopiero po wybraniu odpowiedniej funkcji z menu

ormr

Ormr Beta

Cóż, zawsze to jakieś zamiany, choć aby napędzić sprzedaż programu wraz z wydaniem wersji 1.00 twórcy będą musieli się jeszcze mocno przyłożyć do wielu aspektów i możliwości tego ciekawego edytora. Z pewnością mocną stroną programu będzie i jest deklarowana zgodność z formatem PSD (import) oraz pełna precyzja 16bit na kanał podczas jakichkolwiek prac.

Niestety, najnowszą wersję Blooma dotyka nieciekawa przypadłość pod Linuksem – otóż z bliżej nieustalonych przyczyn na niektórych dystrybucjach interfejs program epatuje niewidocznymi fontami

Post navigation

Translate »