GIMP Magazine #9

Premiera nowego wydania GIMP Magazine #9 zbiegła się w czasie z innym wydarzeniu około-gimpowym. Parę dni temu o rezygnacji z uczestnictwa w projekcie poinformował Peter Sikking, twórca interfejsu GIMP. Tym samym otwiera się szansa dla kogoś, kto zrewolucjonizuje niechętnie odbierany przez wiele osób interfejs programu. A w nowym GIMP Magazine poczytamy głównie o efektywnym projektowaniu i kaligrafii.

gimpmagazine
GIMP Magazine #9
W zasadzie cały numer składa się z dwóch rozbudowanych artykułów opiewających powyższe zagadnienia. Steve Czajka w kompleksowy sposób wytłumaczy nam wpływ poszczególnych elementów projektu na postrzeganie całości przez odbiorcę. A obszerny poradnik ilustrowany wprowadzi nas w tajniki kaligrafii za pomocą GIMPa/Inkscape (o ironio – GIMP, ikona wolnego oprogramowania na zrzutach ekranu z wiodącego systemu).

Twórcy nadal zapraszają do aktywnej współpracy wszelkich grafików, fotografów i inne osoby, które wykorzystują GIMPa i zachcą się podzielić wynikami tego wykorzystania, lub wiedzą na ten temat w formie artykułu.

Ten bezpłatny magazyn w formacie pdf jest dostępny do pobrania pod tym adresem

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.