przystajnik

Odświeżony płaski GIMP

Ponieważ oczekiwanie na przełomowe wydanie GIMP 3.0.0 dłuży się nam niemiłosiernie, można spróbować poprawić sobie humor samodzielnie unowocześniając odrobinę interfejs tego edytora graficznego. Po takiej poprawce może GIMP nadal będzie posiadał taki sam zestaw funkcji i braków, ale za to w jakże będącej na topie szacie graficznej. Dzięki temu nasi znajomi używający Photoshopa nie będą już nam wytykali wyglądu używanego przez nas programu…

gimpflat

GIMP Flat Icon Theme

Zmiana wyglądu GIMPa nie jest skomplikowanym zabiegiem, jakkolwiek by to poważnie nie brzmiało. Pomocne będą możliwości programu w zakresie przeobrażania się wg. woli użytkownika (Edycja -> Preferencje -> Motyw) oraz przede wszystkim odpowiednio skomponowane ikony i ustawienia stylistyczne. A te znajdziemy w archiwum udostępnionym przez użytkownika, który zapragnął mieć tak jak i my w miarę nowoczesny interfejs ulubionego edytora graficznego. Aby skorzystać z jego wizji Flat GIMP Icon Theme, należy pobrać paczkę zip z podanego adresu, otworzyć ją i wykonać następujące czynności:

Kopiujemy zawartość katalogu GIMP_Orange do ~/.gimp-2.8/themes/. W to samo miejsce kopiujemy również cały katalog Decor. Uruchamiamy GIMPa, udajemy się do Preferencje -> Motyw i wybieramy z listy jedną z odmian GIMP_Orange. Czasem GIMP może wymagać restartu, aby nowy temat zadziałał.

Wygląda to nieco lepiej, nieprawdaż?
 

Post navigation

Translate »