digiKam 4.4.0

Tradycji stało się zadość – nowe wydanie digiKam 4.4.0 podtrzymuje trend niewielkiej ilości zmian przy zachowaniu obiecującego skoku w numeracji programu. Na szczęście, nikczemnie mizerną porcję nowinek przyćmiewa zdrowe i regularne tempo wydań oraz całe mnóstwo mniej widocznych poprawek, które usuwają mnóstwo błędów. Dzięki temu choć digiKam 4.4.0 nie jest przełomem, stanowi nową jakość i ucieszy każdego użytkownika tego zestawu oprogramowania do zarządzania i obróbki zdjęć.

digiKam 4.4.0
digiKam 4.4.0
digiKam 4.4.0 zyskał przede wszystkim nową funkcję podczas prezentacji zdjęć – poprawne wyświetlanie ich w konfiguracjach z kilkoma monitorami oraz kilka skrótów klawiszowych ułatwiających nawigację pomiędzy kadrami w naszej kolekcji.

  • prezentacja zdjęć ze wsparciem dla konfiguracji multi-monitorowych oraz z informacjami na ekranie w ramach nowego OSD. Możliwość zmiany tagów i etykiet za pomocą skrótu klawiszowego,
  • nowe skróty klawiszowe obsługujące włączanie i wyłączanie zarządzania kolorami dla miniatur i podglądu,
  • kolejne skróty klawiszowe usprawniające opisywanie zdjęć (przełączanie tekstowego opisu oraz widoczność tagów),
  • nawigacja pomiędzy zdjęciami za pomocą PageUp/PageDown podczas edycji ich właściwości

Choć niewielkie to te zmiany z pewnością przydadzą się osobom, które spędzają w digiKamie większość godzin podczas edycji zdjęć. Po raz kolejny wydanie zawiera ogromną liczbę ujawnionych i poprawionych błędów, których ilość usprawiedliwia spory skok w numeracji programu.

Użytkownicy Ubuntu 14.04 i Minta 17 (oraz pochodnych), znajdą za jakiś czas program w repozytorium ppa:msylwester/digikam. Również główne repozytorium dla Arch Linuksa i Manjaro zostanie za jakiś czas zaktualizowane o tę nową wersje digiKam 4.4.0.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.