przystajnik

Potęga błahostek w Linux Mint 17.1

Podczas gdy społeczność Ubuntu czeka kolejne „nudne” wydanie 14.10, o tyle użytkownicy Minta 17 nie mogą narzekać. Wiele osób zastanawiało się, czy i na ile sprawdzi się nowy model aktualizacji w Mincie i czy życie od wydania LTS do wydania LTS ma rację bytu. A tymczasem zamiast marnować siły i zasoby ludzkie na przygotowanie kolejnego Minta będącego odpowiednikiem Ubuntu 14.10, deweloperzy zasypują nas nowinkami, jakie w tym czasie wprowadzają w środowisku Cinnamon i miętowych narzędziach. Tym razem garść nowości o nadchodzących zmianach jakie w aktualizacji Mint 17.1 dotkną Mint Display Manager (czyli menadżer logowania).

mdm

MDM w Mint 17.1

A zmiany wyglądają jak na załączonym obok zrzucie ekranu i dotyczą głównie narzędzia MDM Setup. Zmienia się szata graficzna tego konfiguratora, enigmatyczne dla społeczności „witacze” zastąpią po prostu tematy graficzne (HTML/GTK/GDM). Pojawi się również przycisk, który pozwoli na bezpośrednie podejrzenie zmian jakie poczyniliśmy w konfiguracji ekranu logowania.

Choć lista zmian może wyglądać ubogo to nie umniejsza ona faktu, że Linux Mint 17 nadrabia lekcję stylistyczno – użyteczną i ujednolica swoje dystrybucyjne narzędzia. Ostatnie zmiany powodują, że nabierają one spójniejszego wyglądu, podobnej koncepcji obsługi, a wszystko to pozwala z zainteresowaniem spoglądać w stronę nadchodzącej aktualizacji Linux Mint 17.1. Do kompletu można by sobie zażyczyć jeszcze bardziej wysublimowanego tematu graficznego dla tej dystrybucji oraz rozwiązania nudnej już kwestii zepsutego Plymoutha po zmianie sterowników na zamknięte.  

Post navigation

4 comments for “Potęga błahostek w Linux Mint 17.1

 1. megaziuziek
  8 Październik, 2014 at 22:40

  Trzymam kciuki za rozwój,mając jednocześnie nadzieję,że caja/nemo nadrobi zaległości do Dolphina,a costam (resztki Compiz/mutter/clutter/metacity itp) będzie działałao jak prosty Kwin.
  Bardzo lubie Minta,mam nadzieję,że Cinnamon będzie kiedyś równie użyteczny jak stare Xfce,lub Mate,będące dla mnie przynajmniej synonimem dobrej pracy na desktopie.
  No ciekawe,co dalej….

 2. l0ner
  9 Październik, 2014 at 0:35

  BTW: Wyciągnięte z dokumentacji: „MDM stands for MDM Display manager (not Mind DIsplay Manger and not MATE Display Manger) ;)”

 3. 9 Październik, 2014 at 19:54

  Używasz Google Chrome? Zauważyłeś, że w Linux Mint 17 po ostatniej aktualizacji Chrome menu kontekstowe wywołane prawym klawiszem myszy źle wygląda? Podświetlony tekst jest biały. Da się to jakoś naprawić?

 4. Jarek Bugajski
  20 Listopad, 2014 at 14:17

  Mam Kubuntu i pięknie mi działa MDM,ale do szczęścia brakuje mi mojej fotki w tym ekranie.Może ktoś wie jak ja tam zapodać,może jakaś ścieżka?Wcześniej miałem ale popsułem system tak,że nie wstał i musiałem reinstalować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »