Twarzą w twarz z digiKam 4.1.0

Kompleksowy kombajn do cyfrowej obróbki naszych zdjęć oraz ich katalogowania i innych technik specjalnych, doczekał się wydania numer 4.1.0. Miłośnicy stylu pracy jaki umożliwia digiKam 4.1.0 nie będą zawiedzeni – choć lista nowości może nie powala na kolana (na co mógłby wskazywać przeskok numeracji z 4.0.0 na 4.1.0), to deweloperzy stanęli na wysokości zadania i wprowadzili mnóstwo poprawek, usunęli błędy i poprawili zachowanie niektórych narzędzi.

Twarzą w twarz z digiKam 4.1.0
Twarzą w twarz z digiKam 4.1.0
Nowości w 4.1.0 są w zasadzie trzy:

  • rozpoznawanie twarzy oraz specjalnie stworzona na tę okoliczność biblioteka libkface
  • informacje o geotagach wyświetlane w podpowiedziach po najechaniu na miniaturę zdjęcia
  • możliwość zmiany rozmiarów miniatur – pomocne dla użytkowników monitorów o wysokiej rozdzielczości

… i do tego wspomniana wcześniej lista poprawek. To oczywiście w niczym nie umniejsza kompleksowości jaką od dłuższego czasu oferuje digiKam dla każdego, kto chce mieć w jednym programie i pod ręką takie opcje jak pełne katalogowanie zbioru zdjęć, tworzenie HDRów, panoram, itp. Cóż można więcej dodać – nic, tylko poczekać na paczki, zainstalować, przetestować, pokochać i używać.

Na pojawienie się digiKam 4.1.0 w repozytoriach najpopularniejszych dystrybucji trzeba będzie poczekać z parę godzin/dni (dla Ubuntu 14.04 oraz Minta 17 choćby w tym repozytorium https://launchpad.net/~msylwester/+archive/digikam, Manjaro oraz Arch Linux już za chwil parę w głównym repozytorium).
 

0

1 Response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.