przystajnik

Ubuntu 14.04 LTS – okna bez ram

Ta zmiana miała szanse już kiedyś stać się standardem, za czasów Ubuntu 11.04 – gdy w domyślnych tematach graficznych Ambiance oraz Radiance usunięto obramowania okien (nie belkę). Niemniej, to prowadziło do pewnych zgrzytów podczas użytkowania Unity 2D i zmianę cofnięto. Teraz, dzięki pracy deweloperów Ubuntu zmiana powraca i wszystko wskazuje na to, że trafi na stałe do wydania Ubuntu 14.04 LTS. A przyjemności w życiu składają się właśnie z sumy takich drobnych smaczków.

To mały szczególik, ale wespół z innymi drobnymi zmianami sprawia, że Ubuntu 14.04 LTS nabiera cech które uradują estetów i poszukujących ‚miodności’ użytkowania. Jak to wygląda w praktyce?

Ubuntu bez ram

Ubuntu bez ram

Nie wiadomo o co chodzi? Proszę spojrzeć na obramówki okien – różnica jest subtelna, lecz bardzo miła dla oka:

Przed/Po

Przed/Po

W połączeniu z ogłoszonymi niedawno lokalnymi menu dla okien i ogólnym dążeniem do dopracowania całości, 14.04 LTS z pewnością będzie jednym z ciekawszych wydań ostatnich lat.
 

Post navigation

5 comments for “Ubuntu 14.04 LTS – okna bez ram

 1. Wojciech
  12 Marzec, 2014 at 9:34

  Ciekawe, a jeśli komuś się bardziej podobają okna z ramkami? Czy znowu trzeba będzie wykazać się zaawansowana wiedzą programistyczną, żeby włączyć ramki?

 2. Marek
  12 Marzec, 2014 at 10:14

  Wystarczy napisać skrypt, odpalić jego kompilację w terminalu , dodać 20 repositoriów 🙂 , wynikowy plik wypalić na płycie blu-ray a potem odpalić go z płyty z uprawnieniami administratora ,następnie na jak się pojawi czarny ekran wpisać „nie chcem ramek” i nacisnąć enter. Takie to proste a Pan Wojtek marudzi 🙂

 3. 12 Marzec, 2014 at 10:18

  Wystarczy zmienić motyw dekoracji okien. Brak obramowania jest wynikiem możliwości menadżera okien i odpowiednio zmodyfikowanego stylu graficznego. Po przełączeniu na inny – powinno być po staremu 🙂

 4. Boogie
  15 Marzec, 2014 at 21:28

  To instaluje Windowsa ;-P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »