Ubuntu 14.04 LTS z GNOME 3.10 w repozytoriach

gnomeWiadomość ta ucieszy miłośników Ubuntu, choć niekoniecznie związanego z nim środowiska Unity. Do repozytoriów nadchodzącego wydania Ubuntu 14.04 LTS trafią paczki składające się na ogół obecnie stabilnego środowiska GNOME 3.10. W związku z tym, instalacja całego GNOME będzie prosta jak nigdy dotąd – po prostu z Centrum Oprogramowania Ubuntu. Ten ruch nie pozostanie też bez znaczenia dla samodzielnego Ubuntu GNOME, które z ‘marszu’ otrzyma najświeższe stabilne wydanie swojego domyślnego środowiska.

GThumb 3.3.1 - indywidualny tok obróbki
GThumb 3.3.1 – indywidualny tok obróbki
W repozytorium znajdą się wszystkie programy, które weszły w skład GNOME 3.10, zatem będziemy cieszyli się dostępem do GNOME Maps, Music, Photos, Notes, Tweak Tool i tak dalej. Początkowe problemy z wejściem środowiska do oficjalnego repozytorium i decyzje o utrzymaniu wydania 3.8, zostały rozwiązane przez Canonical poprzez sforkowanie Gnome Control Center. I jedynie fakt, że już w marcu zobaczymy kolejne stabilne wydanie GNOME 3.12, zmąci nieco spokój ducha osobom wytrwale podążającym za najnowszymi wersjami.

Pozostaje żywić nadzieję, że ew. instalowanie tego środowiska i przełączanie sesji nie spowoduje jakichś dramatycznych i nierozwiązywalnych dla zwykłego użytkownika problemów na etapie komunikacji Ubuntu <-> GNOME.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.