przystajnik

WebApps? Nie, dziękuję

Z Ubuntu 12.10 nadeszło wiele nowych rozwiązań, w tym ściślejsza integracja z usługami internetowymi. Nie jestem jakimś zaciekłym przeciwnikiem WebApps, lecz najzwyczajniej i najuczciwiej – niewiele z nich korzystam, by nie powiedzieć, że wręcz w ogóle. Stąd też beznamiętnie potraktowałem nowe przyjazne dymki w Firefoksie, sugerujące zainstalowanie dodatku obsługującego usługę oferowaną przez rzeczoną stronę. Beznamiętność przeszła w irytację, gdy po raz kolejny zostałem poinformowany o takiej możliwości i po raz kolejny poleciłem tej informacji odejść precz. Irytację zastąpiło coś innego, gdy znowu, znowu i znowu musiałem obwieszczać maszynie, że nie, dziękuję.

Czy na pewno nie chcesz…


Okazuje się, że można temu szaleństwu zaradzić… Odznaczając jedną, jedyną opcję w ustawieniach Firefoksa. Wiem jak to brzmi, lecz sam nie spodziewałem się, że znajdę tam taki przełącznik.

Wystarczy udać się w preferencje programu, wybrać zakładkę ‚Ogólne’ oraz odznaczyć opcję ‚Prompt integration options for any website’. Można również jej nie odznaczać, lecz dodać wyjątki, dla których komunikat zachęty nie zostanie wyświetlony.

Firefox – preferencje

Jednak, aby została zachowana równowaga, szybka porada dla osób które nie doświadczają tych podpowiedzi, bo używają Chromium Browser. Wystarczy zainstalować z repozytorium paczkę unity-chromium-extension, by też cieszyć się komunikatami ‚Would you like to install (…)’ wyświetlanymi poniżej paska z adresem. 

Post navigation

2 comments for “WebApps? Nie, dziękuję

  1. 24 października, 2012 at 7:34

    Jak na mój gust trochę to dziwnie działa (używam Chromium). Swego czasu próbowałem na 12.04 i działało lepiej – teraz nawet po zaakceptowaniu kilku serwisów po prostu nie działają – brak powiadomień, brak integracji. Przed Canonicalem jeszcze sporo roboty w tej kwestii…

  2. Bogdan
    24 października, 2012 at 19:21

    ja za to lubię webapps, dodałem parę ulubionych serwisów mojemu dziecku do profilu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »