przystajnik

Wycisk od Pani Wiosny

W ubiegłą soboto-niedzielę (weekend to nie po naszemu wszakże), jak nakazuje tradycja aktywnego wypoczynku, pozbieraliśmy nasze leniwe byty i podążyliśmy w poszukiwaniu wiosny. Wiosna miała odmienne stanowisko co do tychże poszukiwań i uwikłała nas w przygodę.

A nic nie zapowiadało takiego dramatycznego pokazu siły:

reg_2a.jpg

Piękne, niebieskie niebo, parę chmurek tu i ówdzie, lekki wiaterek, maszerowało się aż miło. Do czasu, gdy obejrzałem się za siebie:

reg_1a.jpg

Przeciętny turysta w takiej sytuacji dobiega do najbliższego schronienia w przeciągu 20 min. Ja w swojej całej przezornośni zakomenderowałem – ‚naprzód, w stronę niebieskiego nieba, tam nie będzie burzy’.

Dotarliśmy do linii lasu widocznego na pierwszym zdjęciu i otrzymałem jasny sygnał z góry, że jednak w lesie też będzie burza. Cóż pozostało – zawróciliśmy w stronę najbliższego schronienia. Przy wtórze błyskawic i grzmotów, zacinającym deszczu i gradzie, miło spędziliśmy godzinny powrót do samochodu.

Ale przygoda była 🙂
 

Post navigation

4 comments for “Wycisk od Pani Wiosny

 1. 17 kwietnia, 2008 at 14:04

  Tak się głupio spytam: gdzie były robione te zdjęcia? Bieszczady jakieś czy coś?

 2. 17 kwietnia, 2008 at 14:18

  Beskid Niski, Regetów Wyżny, w drodze na Jaworzynę (to ta górka za czasownią z pierwszego zdjęcia). To pustkowie to właśnie pozostałość po całkiem sporej wsi – efekt wysiedleń podczas Akcji Wisła w 1947.

 3. 17 kwietnia, 2008 at 21:40

  Klimaciki piękne 🙂

 4. Stirlitz
  17 kwietnia, 2008 at 22:49

  od razu widać ze z poraloida…

  Śliczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »