Tapety dla Ubuntu 19.10 już są

Chociaż Ubuntu 19.10 ujrzy światło dzienne dopiero w październiku bieżącego (2019) roku, to najbliższa Beta przewidziana na 26 września będzie zawierała już nowe tapety. I to nie byle jakie, bo wyłonione z konkursu który… miał wyłonić najlepsze tapety dla tego wydania.

Ubuntu 19.10 Eoan Ermine to będzie kolejna wersja uwielbianego przez całe rzesze użytkowników systemu. Tym razem będzie to wydanie „zwykłe” z krótkim terminem wsparcia (9 miesięcy), ale z takimi ciekawostkami jak kernel 5.2 czy środowisko GNOME 3.34.

Kolejną ciekawostką będą też tapety, nad którymi głosowano przez ostatnie kilka tygodni. Ze 160 nadesłanych prac wybrano dziesięć najlepszych. Z gustami się oczywiście nie dyskutuje i zawsze z tyłu głowy będzie nam dźwięczało natrętne pytanie „a może były lepsze”. Niemniej wybór został dokonany i kilka prac jest na naprawdę wysokim poziomie.

Zwycięzcami tej edycji zostali Nicolas Ibraim Carvalho Silva, Manuel Arslanyan, Gustavo Brenner, Eiz, A N K, Midge Sinnaeve, Julian Tomasini, Marcel Kaechele, Mateus Cruz oraz Jelly Joe.

Na fali zainteresowania taką formą współpracy, zespół odpowiedzialny za całe przedsięwzięcie już zapowiedział ogłoszenie podobnej zabawy na okoliczność nadchodzącego wydania Ubuntu 20.04 LTS. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.