OSDisc.com kończy działalność

Kultura darmowego rozdawania płytek instalacyjnych z Linuksem ma wieloletnią tradycję. Oczywiście spora część użytkowników patrzy podejrzliwie na jakąkolwiek ‘darmochę’. Dlatego OSDisc.com obrał inny model biznesowy i nośniki z przeróżnymi dystrybucjami Linuksa po prostu sprzedawał za dość symboliczne kwoty. Dla kogoś, kto miał internet reglamentowany, wolny lub nie miał go w ogóle – takie rozwiązanie miało swój urok. Niestety, czasy się zmieniły, internet przyśpieszył, a pobranie nowego obrazu ISO z sieci to kilka minut jak nie sekund. OSDisc.com przegrało z naszą wolą wygody.

OSDisc.com
Każdy kto odwiedzi stronę OSDisc.com zostanie powitany takim oto komunikatem:

Hi Everyone,

After over 16 years, OSDisc.com has closed. If you’ve ordered from us, help is still available by emailing support@osdisc.com
I started OSDisc to spread Linux and help new users get started. But providing DVDs today has little effect on the spread of Linux. I regularly see small distros that provide tens of thousands of downloads, but few if any DVDs are provided by OSDisc. The vast majority of Linux users are downloading Linux themselves. And that’s a great thing to see.
What we’ve accomplished:
Shipped over 300,000 discs and USB drives
Helped over 110,000 users get started with Linux
Answered over 25,000 tech support tickets
Given back over $200,000 to the open source community
Thank you to everyone for making OSDisc possible for the past 16 years.

Sincerely,

Ramsey Brenner

OSDisc.com Founder

Oznacza to ni mniej ni więcej zakończenie działalności. Sklep przez 16 lat swojego istnienia rozprowadził 300 tys. płyt DVD i nośników USB, pomógł 110 tys. użytkownikom lepiej zadomowić się w Linuksie i przekazał społeczności 200 tys. dolarów z uzyskanych dochodów.

Założyciel OSDisc.com nie stworzył imperium finansowego i zapewne nie to było jego celem. Kto miał docenić możliwość zamówienia DVD z ulubioną dystrybucją, ten docenił. Teraz czas sprostać nowym wyzwaniom w nowych czasach. Czas zaskoczyć ludzkość inną formą dystrybucji dystrybucji.
 

5 komentarzy

  1. Tak,ta “inna forma” to będzie pewnie abonament usługi.
    Oby jak najpóźniej….

  2. Nie wiedziałem w ogóle o istnieniu tego tworu. Może to dlatego, że korzystam z Linuksa od 2014 roku, gdy już wtedy płyty CD były przestarzałą metodą.

  3. Szkoda. Bo są jeszcze na świecie miejsca, gdzie o każdy kilobajt niezmiernie trudno i ciężko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.