Rapid Photo Downloader 0.9.15 na szybko

Jeżeli ktoś jeszcze nie przyzwyczaił się do tego, że Rapid Photo Downloader można teraz szybko zaktualizować w Ubuntu i pochodnych wprost z PPA Highly Explosive, oto krótkie przypomnienie. Okazją ku temu jest nowa wersja programu oznaczona symbolem 0.9.15.

Rapid Photo Downloader 0.9.15
Jeżeli komuś trzeba przedstawić tytułowy program, to w krótkich słowach można opisać to tak: RPD jest narzędziem automatyzującym proces przenoszenia z nośników oraz katalogowania i backupowania naszych zdjęć (oraz klipów wideo). Pod tym kryje się cała góra możliwości, ustawień i dokładnego precyzowania co i gdzie ma trafić, pod jaką nazwą, w ilu kopiach i tak dalej. Program radzi sobie z nośnikami zewnętrznymi i rozpoznaje je po podłączeniu do komputera. Segregowanie materiału ułatwia sprytna oś czasu, gdzie z dokładnością do minuty oznaczymy interesujące nas kadry. Innymi słowy – jeżeli przynosimy z sesji fotograficznych przynosimy do domu setki jeśli nie tysiące zdjęć, Rapid Photo Downloader może stać się naszym najlepszym przyjacielem.

Wersja RPD 0.9.15 zawiera przede wszystkim poprawki błędów i poprawione tłumaczenia. Przede wszystkim naprawiono sytuacje, w których program tracił dostęp do konkretnych katalogów na wskutek specyfiki GIO i automatycznego udostępniania oraz blokowania zasobów przez inne narzędzie (np. menedżer plików). Na czas tworzenie miniatur blokowana jest też baza sqlite3, aby wykluczyć przypadkowe wpisy. Proces skanowania nośnika został uodporniony na błędy wynikające z prób odczytu metadanych.

Użytkownicy Ubuntu 18.04/19.04, Minta 19.xx i pochodnych znajdą program we wspomnianym PPA Highly Explosive:

sudo add-apt-repository ppa:dhor/myway
sudo apt-get update
sudo apt-get install rapid-photo-downloader

Arch Linux, Manjaro i pochodne posiadają program w głównym repozytorium:

sudo pacman -S rapid-photo-downloader
 

1 Response

  1. O tak! Mam, używam, polecam. Działa jak działać ma. Jest dla mnie wprost niezastąpiony, zwłaszcza gdy do przeniesienia i pokatalogowania mam sesje po parę tysięcy strzałów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.