PhotoTeleport 0.6

Żyjemy w czasach kiedy z pasją dzielimy się swoimi pasjami ze znajomymi a nawet i rodziną. A jak inaczej przekonać kogoś do wartości artystycznych naszych np. fotografii, niż przedstawiając mu rzeczone prace w formie łatwej i dostępnej dla ogółu? Dlatego masowe wysyłanie zdjęć na przeróżne serwisy święci triumfy od dłuższego czasu, a PhotoTeleport 0.6 to projekt który ułatwi nam tę czynność. Przynajmniej w obrębie kilku serwisów.

PhotoTeleport 0.6
Jak przystało na koncepcję typu „jeden program – jedno zadanie”, PhotoTeleport potrafi robić to, co przewidział autor tego narzędzia. Czyli pozwala nam przeciągnąć na główne okno interesujące nas zdjęcia, by następnie wybrać na które serwisy mają być one przesłane. I to tyle. Prawda, że brzmi nieskomplikowanie?

Program obsługuje takie serwisy jak Facebook, Flickr, DeviantArt, Google Photos, VK oraz przesyłanie po FTP. W jednej sesji możemy
przesłać materiał na kilka lub wręcz wszystkie miejsca docelowe. Wystarczy po prostu zaznaczyć które nas interesują. Kolejnym krokiem jest uwierzytelnienie, czyli musimy wprowadzić danego naszego konta dla wybranych serwisów czy konta FTP. Co jest bardzo istotne obsługuje nie tylko standardowe nieszyfrowane połączenia FTP, ale również o wiele bardziej zalecane SFTP (czyli kopiowanie poprzez SSH, z szyfrowaniem itp.).

PhotoTeleport 0.6
Jak do tej pory program nie wywołuje ekscytacji. Jednak następnym krokiem jest opisanie każdej fotografii. Nadajemy więc nazwę, opis, tytuł a także serię tagów wyjaśniających zaistniałą scenę na kadrze. Dzięki temu większość serwisów lepiej będzie mogła „sprofilować” nasze prace (np. Flickr). Wartym podkreślenia jest uniwersalność takiego rozwiązania, gdyż raz wprowadzone tagi i opisy powędrują do kilku serwisów równocześnie.

Po zakończeniu prac pisarskich następuje transfer plików. I gotowe.

Jeżeli komuś odpowiada powyższa formuła i koncepcja pracy, to PhotoTeleport można pobrać ze strony projektu w postaci paczki AppImage. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.