Jubler 6.0.2 – co aktor miał na myśli

Z cyklu „Ginące zawody” dzisiaj zaskakująca propozycja dla wszystkich… Tworzących napisy do filmów. Tak, bowiem Jubler 6.0.2 pozwala się nam oddać właśnie tej zapomnianej już czynności.

Akcja się rozkręca
Projekt ten jest na scenie już od 2008 roku i od mniej więcej roku przeżywa prawdziwy come back. Autor poprawił kilka zgłoszonych na przestrzeni lat błędów i przywrócił kompatybilność programu ze współczesną wersją Javy. Otóż to, Jubler jest projektem napisanym właśnie z wykorzystaniem tego języka i zadziała zarówno wraz z zamkniętą Javą 8 oraz OpenJDK 10.0.1.

Sama filozofia działania nie odbiega od niczego czego moglibyśmy się spodziewać po takim programie. Możemy otworzyć do edycji istniejące pliki z napisami, możemy wskazać plik wideo i rozpocząć zabawę od samego początku. Jubler wyświetli nam podgląd zarówno ścieżki wideo jaki audio, co pozwoli precyzyjnie dostosować wpisywane przez nas kwestie.

Program dysponuje także szeroką paletą narzędzi do dostosowania czasów do różnych wartości FPS, przesunięć, poprawek, translacji, automatycznej synchronizacji i wielu innych. Ich przydatność docenią twórcy napisów.

Java nie stanowiła przeszkody, aby zapakować Jublera w paczkę AppImage w i ten sposób udostępniać użytkowników. Wystarczy udać się na stronę projektu i pobrać stosowny plik. Zanim nadamy mu prawa do wykonywania i uruchomimy, zadbajmy aby w systemie został zainstalowany mplayer. To umożliwi wyświetlenie podglądu, itp. 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.