przystajnik

Łap pliki z uGet 2.2.0

Wydawać by się mogło, że czasy archiwizowania internetu są już dawno za nami. W niepamięć odeszły serwisy i serwowane dane którymi namiętnie zagracaliśmy przestrzeń naszych dysków. Teraz wszystko jest już online i na żądanie. No prawie wszystko. Ciągle bowiem okazuje się, że dobrze mieć pod ręką narzędzie, którym wygodnie pobierzemy pliki ISO, filmiki z YouTube czy dowolne linki Torrentowe. Jak choćby takiego uGet 2.2.0.

uGet 2.2.0

Pobieranie konkretnego pliku z jawnego i określonego adresu URL jest już passé. Teraz pliki (legalne) ukryte są w przeróżnych serwisach pod przeróżnymi linkami i aby się do nich dostać trzeba czasami dokonywać cudów w obsłudze przycisków myszki. Namnożyło się też protokołów i sposobów w jaki możemy pozyskiwać dane. Dlatego uGet nie jest takim zwykłym „wspomagaczem” pobierania z internetu. Program doczekał się niedawno aktualizacji do wersji 2.2.0 i choćby z tego powodu warto sobie o nim przypomnieć. A lista możliwości budzi szacunek.

Co powiecie bowiem na obsługę protokołów HTTP, HTTPS, FTP, BitTorrent oraz Metalink (owszem, brakuje SFTP)? A czy docenicie możliwość wznowienia pobierania, regulację prędkości pobierania, multisegmentowe pobieranie? Do kompletu umiejętności tego narzędzia można dołożyć monitor schowka, który aktywuje program po skopiowaniu linka prowadzącego do określonego pliku o określonym rozszerzeniu. Czy choćby obsługę wsadową listy plików do pobrania. Program radzi sobie również z gromadzeniem zawartości takich serwisów jak YouTube czy MEGA. Do tego dzięki dodatkowi FlashGot ładnie zintegrujemy go z przeglądarką Firefox. A na koniec, uGet obsłużymy go z linii komend. Pobieranie plików może nabrać nowego wymiaru.

Użytkownicy Ubuntu 16.04/17.10/18.04 oraz Minta 18.xx pobiorą program po dodaniu do systemu repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:plushuang-tw/uget-stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install uget aria2

W przypadku Arch Linuksa i Manjaro wystarczy:

sudo pacman -Suy uget

Post navigation

5 comments for “Łap pliki z uGet 2.2.0

 1. Zbycho
  18 marca, 2018 at 8:34

  Jest już nowsza wersja: http://ubuntuhandbook.org/index.php/2018/03/uget-2-2-1-released-youtube-1080p-videos/
  Program jest niezły, ale często podczas pobierania zupełnie olewa ustawione prędkości.

 2. Dobrecki
  18 marca, 2018 at 20:49

  „Wydawać by się mogło, że czasy archiwizowania internetu są już dawno za nami”.
  – Ja przepraszam, ale nie pamiętam medium ulotniejszego od internetu. Wartościowe artykuły czy inne formy publikacji, często znikają z dnia na dzień, nierzadko razem ze stronami/blogami na których zostały opublikowane.

  U mnie osobiście wtyczka dla Firefoxa umożliwiająca szybki zapis całej strony, czy tylko zaznaczonego tekstu do pliku MHTML, jest w ciągłym użyciu.

 3. piotr
  19 marca, 2018 at 6:35

  Żeby zmiana prędkości zadziałała, należy wstrzymać i wznowić pobieranie.

 4. Zbycho
  19 marca, 2018 at 13:17

  Gdyby to było takie proste.

 5. Artanis
  23 marca, 2018 at 1:14

  Niby jest Wayback machine, ale nie ma tam wszystkiego. Najczęściej nie ma tego, czego szukam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »