przystajnik

Jak Skype 8.14.0.10 ze Snapa

Kto kilka lat temu by przypuszczał, że naszym udziałem staną się informacje o linuksowych nowościach wydawniczych Microsoftu. Teraz pozostaje nam tylko zaakceptować ten stan. Tym bardziej, że najnowszy Skype 8.14.0.10 nie dość, że dla Linuksa, to został spakowany jako paczka Snap. A to oznacza, że bez większych przeszkód zainstalujemy go w dystrybucjach obsługujących Snap (np. Ubuntu, Mint, Debian, Manjaro, Arch Linux, Solus, openSUSE).

Nowy Skype w Ubuntu

Wiele można zarzucić systemowi paczkowania którego orędownikiem jest Canonical. Jednak to dzięki niemu wydawcy otrzymali możliwość stworzenia jednego „instalatora” który pozwoli zainstalować nam dany program na wielu dystrybucjach. Z okazji tej skwapliwie skorzystała ekipa odpowiedzialna za masowo używany komunikator Skype.

Dzięki temu rozwiązaniu (Snap) są w stanie ofiarować wydania dla Linuksa nie różnice się niczym od wydań na inne platformy. Co więcej – w przypadku Linuksa oznacza to również, że program powinien działać tak samo niezależnie od dystrybucji.

Sam Skype 8.14.0.10 jest kolejnym „poprawkowym” rozwinięciem znanej nam już nowej formuły tego komunikatora. Z wersji na wersję są uzupełniane funkcje znane ze „starego” Skype’a i wygląda oraz działa to wszystko coraz ładniej.

Paczkę możemy zainstalować bezpośrednio ze strony snapcraft.io, menadżera pakietów obsługującego Snap lub jak lubimy najbardziej – w terminalu:

snap install --classic skype

Post navigation

Translate »