Kdenlive 17.12.0

Nowe wydanie edytora wideo Kdenlive 17.12.0 z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom form stabilnych. Na przekór rewolucji opensource, wspomniana wersja jest jedynie wariacją na temat odnalezionych i zgłoszonych w tym projekcie błędów. Innymi słowy, autorzy postanowili ustabilizować obecny kod źródłowy edytora.

Kdenlive 17.12.0
Co za tym idzie chyba każdy może się domyślić. Program chociaż z nowym numerem nie wnosi praktycznie żadnych nowości. Oczywiście jeżeli nie liczyć nowości w postaci braku reakcji na krytyczne w poprzedniej wersji warunki doprowadzające do błędów. Jeżeli ktoś oczekuje nowości w funkcjach, filtrach i innych, to będzie musiał wstrzymać oddech do czasu zapowiedzianego na przyszły rok Kdenlive 18.04.

Najpoważniejszą deklaracją jaką otrzymujemy ze strony autorów programu jest zapewnienie, że od teraz proxy clips będą o wiele bardziej użyteczne. Optymalizacji uległo zużywanie przez nie pamięci RAM (na plus rzecz jasna) oraz sprawniej będziemy mogli poruszać się po materiale źródłowym. Poprawie uległ także podgląd na osi czasu, jak również pozbyto się śmieciowych ustawień audio (bitrate) czy importowanie serii zdjęć.

Program w wersji dla Ubuntu 16.04/17.04/17.10, Minta 18.xx i pochodnych znajdziemy w repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:kdenlive/kdenlive-stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install kdenlive

Dla Arch Linuksa i Manjaro należy skorzystać z głównego repozytorium:

sudo pacman -Suy kdenlive
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.