TraGtor 0.9.2 z mocą FFmpeg

Czym byłoby życie bez FFmpeg. Dla wielu z nas konwertowanie materiałów wideo lub ich pozyskiwanie nie byłoby takie oczywiste i wzbogacone setkami opcji. Innymi słowy, jeżeli multimedia – to tylko z FFmpeg. Na kanwie mocy jaka drzemie w tym projekcie powstało mnóstwo GUI dostarczających użytkownikowi końcowemu kapitalnych możliwości FFmpeg w nieco bardziej przyziemnej – bo graficznej – formie. Jak choćby nieco zapomniany ale odświeżany TraGtor 0.9.2.

traGtor 0.9.2
Filozofia działania tego programu jest krótka i możliwa do opisania w kilku słowach. Wybierz plik lub pliki wideo, określ format wyjściowy, dodaj ewentualne metadane i uruchom konwersję. Program nie straszy użytkownika niespotykanymi opcjami, parametrami liczbowymi, niezrozumiałymi skrótami, itp. Po prostu wybieramy co i w co chcemy zamienić i gotowe. Interfejs jest prosty, czytelny i nawet laik odnajdzie się w nim po kilku minutach. Dodatkowo w każdej z kart po lewej stronie mamy skróconą podpowiedź jakie operacje są tam możliwe.

Oczywiście nie oznacza to tego, że program składa się z trzech przycisków. Nadal możemy zapanować nad takimi elementami jak wymiary wyjściowe, framerate, bitrate, parametrami offsetu i typem skalowania. Osoby zaznajomione z FFmpeg mogą też wprowadzić pożądane przełączniki lub parametry ręcznie.

Kliknięcie przycisku rozpoczynającego konwersję to nie koniec. Oczywiście o ile wcześniej wybraliśmy co się ma stać po zakończonej pracy (wyłączenie programu, komputera, odtworzenie materiału wideo, itp.). Również można określić wykorzystanie naszego CPU, tak, by nie wyłączyć z użytku naszej maszyny na długi czas.

Nie da się ukryć, że program stawia na prostotę, ale robi to w tak ujmujący sposób, że nie sposób nie mieć go pod ręką.

Aby przetestować TraGtor 0.9.2 pod Ubuntu 16.04/17.04/17.10 lub Mintem 18.xx należy:

wget -qO - http://repository.mein-neues-blog.de:9000/PublicKey | sudo apt-key add -
echo "deb http://repository.mein-neues-blog.de:9000/ /" | sudo tee -a /etc/apt/sources.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install tragtor

Jeżeli chodzi o Arch Linuksa i Manjaro to wystarczy:

yaourt -S tragtor
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.