przystajnik

FontBase 2.0.2 i co dalej

Niezbadane są pomysły twórców wykorzystujących Electrona. Tym razem padło na menedżera fontów FontBase. Czy to działa? Tak.

FontBase i nasze fonty

Od niektórych programów można wymagać efektownego wygląd, ale od menedżera fontów? A jednak to właśnie taki cel przyświęcał jego twórcom. Stworzyć program o bezpretensjonalnym wyglądzie i udowodnienie, że nawet pod Windows 10 interfejs może być ciekawy. Efektem ubocznym są wersje dla macOS i Linuksa, a sam FontBase nabiera coraz to więcej użytecznych funkcji. Na chwilę obecną jest to zwykłe przeglądanie fontów systemowych, tworzenie kolekcji (katalogów), instalowanie, itp. W planach jest organizowanie fontów, nadawanie tagów i wiele innych opcji. To co frapuje, to wykorzystanie do tego celu Elektrona, który do tej pory kojarzy się ŋgłównie z aplikacjami webowymi.

Cóż, program nie oszałamia ilością opcji a jego wygląd komplementują głównie jego twórcy. Niemniej, jest przydatny gdy zechcemy szybko podejrzeć to co już mamy w systemie. Możemy również poczynić pierwsze kroki w celu zorganizowania ich w formie katalogu, itp.

Aby zainstalować FontBase w dowolnym systemie należy pobrać paczkę AppImage i nadać jej prawa do wykonywania. Resztę załatwi tradycyjny dwuklik. 

Post navigation

2 comments for “FontBase 2.0.2 i co dalej

  1. 10 Czerwiec, 2017 at 12:10

    >„ŋłównie”
    Widać, że pisane z Linuksa. 😉

  2. 10 Czerwiec, 2017 at 19:47

    Niechcący nieźle wyszło 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »