przystajnik

Writefull 3.0.0 – wyrażaj się

Writefull to ciekawa propozycja dla osób posługujących się co dzień pisanym językiem angielskim. Nie dość, że pozwoli nam na rozwinięcie naszych umiejętności dzięki podpowiedziom w jak kontekście i kiedy używać interesujących nas słów i sformułowań, to jeszcze może stanowić podręczny translator. I nie tylko.

Writefull 3.0.0 i mnóstwo możliwości

Writefull jest jednym z przybywających jak grzyby po deszczu reprezentantów „przeglądarkowego” Electrona. Wielu osobom może się to nie spodobać, jednak ma to niepodważalną zaletę. Program zadziała w wersji desktopowej na każdym systemie (odpowiedni paczki znajdziemy na stronie projektu) i co więcej – również w przeglądarce. To nie jedyne rzeczy, którą są ciekawe we Writefull.

Koncepcją program jest przeszukanie odmętów internetu i podpowiedzenie nam, w jakim kontekście są zwykle używane interesujące nas anglojęzyczne wyrazy lub sentencje. Podpowiedzi możemy uzyskać z zasobów Google Books, Google Scholar, Google News oraz po prostu z internetu. Pozwoli nam to ocenić lub dowiedzieć się, jak i kiedy należy używać wymyślonych przez nas zwrotów. To zupełnie naturalna metoda na zwiększenie naszego zasobu słownictwa jak i płynności w ich wykorzystywaniu.

Do dyspozycji mamy szczątkową inteligencję która postara się rozpoznać o co nam chodzi i zareaguje na niektóre polecenia. Program rozpoznaje polecenia:

/define słówko
podaje definicję danego słowa

/compare słówko vs słówko

/translate słówko
tłumaczy

/say słówko
wymawia wyraz

/help
wyświetla listę pomocy

/feedback
wysyła do deweloperów naszą opinię o programie

To nie wszystko. Jeśli rzucimy okiem na listę pomocy, to znajdziemy tam sposób na wyświetlenie sugestii w jakim znaczeniu można wykorzystać zwrot (studies have_that). Listę synonimów otrzymamy po ujęciu słowa w ** (a *fascinating* book). Wykorzystując vs otrzymamy statystyki popularności naszych wyrazów/sentencji (fewer people vs less people).

Pomimo „ciężkości” Electrona, program wydaje się bardzo poręcznym i pomocnym narzędziem. Jedynym mankamentem będzie jego instalacja, gdyż musimy pobrać ręcznie paczki ze strony projektu.

Post navigation

Translate »