przystajnik

Kapitalne Soundnode 0.6.5 i dźwięku brak

SoundNode – na taką aplikację czekałem – bezstresowe przeglądanie i odtwarzanie zasobów SoundCloud. Serwisu dla alternatywnych, bezinteresownych i niekomercyjnych artystów tworzących muzykę. Chociaż sama witryna zacytowana na początku nie odstrasza jakąś totalną niefunkcjonalnością, to jednak natywny program na pulpit z szybkim wyszukiwaniem ulubionych twórców – to jest to. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie niespodziewany brak dźwięku. Chyba nie muszę wspominać, że to rzecz kluczowa w odtwarzaczu muzyki.

SoundNode – niech gra muzyka

Ale po kolei i na spokojnie. Kto nie zna SoundClouda, powinien poznać. Terabajty świetnej muzyki w darmowej wersji – tak po prostu, od ludzi dla ludzi. Muzyki autorskiej dodajmy. Co więcej, swoją ostoję znaleźli tam twórcy mocno alternatywni – tworzący coś, co nigdy do głównego nurtu się nie przebije. Brzmi jak raj dla osób poszukujących czegoś innego? Bo tak jest.

Niemniej z wiekiem człowiek nabywa odruchów ułatwiających życie i korzystania z zasobów sieciowych. A takim czymś jest natywny program na pulpit pozwalający nawigować, wyszukiwać i odsłuchiwać zasoby SoundCloud. Dodawać do ulubionych, tworzyć playlisty i tak dalej. Pozycja obowiązkowa dla osób które połknęły bakcyla SoundCloude. Nawet, jeśli program czasem zderzy się z twardymi limitami określonymi przez twórców tego serwisu. Owe ograniczenia powodują, że programy korzystające z zasobów wspomnianego serwisu nie mają zapewnionych 100% dostępności do zasobów. Ten przypadek dotyka też czasem i SoundNode. Innymi słowy, czasami gra, czasami nie. Jak zapewniają twórcy, to stan czasowy do momentu uznania SoundNode za program „oficjalny” i zintegrowany z SoundCloud.

A na dzień dzisiejszy, aby przetestować program, należy pobrać stosowną paczkę ze strony twórców. W przypadku Ubuntu i Debiana wystarczy dodać stosowne repozytorium.

curl -s https://packagecloud.io/install/repositories/JonasGroeger/soundnode/script.deb.sh | sudo bash
sudo sudo apt-get install soundnode
apt-get update
sudo apt-get install soundnode
 

Post navigation

Translate »