przystajnik

Antergos i ChaletOS czekają na wasze zdjęcia

Moda upiększania pulpitu wymyślnymi tapetami ma wieloletnią tradycję. Jednak ile ludzi, tyle gustów i zwykle domyślna oferta naszego systemu operacyjnego odbiega znacznie od tego, co chcielibyśmy mieć przed oczami podczas pracy z komputerem. Problem próbowała załagodzić społeczność Ubuntu i ich konkurs na tapety, które wg głosujących powinny znaleźć się w nadchodzącym wydaniu dystrybucji. Z tego pomysłu skorzystali również twórcy dystrybucji Antergos i ChaletOS – każdy, kto nie zdążył na wspomniane Free Culture Showcase, ma szansę jeszcze zaistnieć ze swoimi pracami.

antegros

Antegros 2015.4

Do 25 maja 2016 roku można zgłaszać dzieła które uświetnią kolejne wydania popularnej dystrybucji Antergos.

  • prace należy zamieszczać w odpowiedniej grupie na Flickr.com,
  • prace muszą być na licencji Creative Commons ShareAlike 4.0,
  • docelowa rozdzielczość to 2560 x 1600 pikseli,
  • prace nie mogą zawierać nazw i znaków towarowych, haseł rasistowskich / religijnych / politycznych / mniejszościowych, wizerunku broni / używek, itp.

Nie została określona liczba tapet jakie zostaną wybrane i dołączone do dystrybucji – wszystko zależy od odzewu społeczności.

Desperacka próba Linuksa - spójrzcie, jestem Windowsem! (ChaletOS)

Desperacka próba Linuksa – spójrzcie, jestem Windowsem! (ChaletOS)

Z kolei ChaletOS oczekuje zdjęć do 20 kwietnia 2016 (termin zbiega się z wydaniem Ubuntu 16.04 i tym samym ChaletOS 16.04). Prace należy przesyłać bezpośrednio na przeznaczony do tego celu adres chaletosofficial@gmail.com.

  • autor musi zrzec się komercyjnych roszczeń po zamieszczeniu swojej pracy – licencja GPL,
  • brak nazw i znaków towarowych,
  • zdjęcia powinny być w proporcjach 16:9 (pożądane) lub 4:3. Rozdzielczość dla 4:3: min 1280×960, max 2560×1920, dla 16:9: min 1366×768, max 2560×1440

Wymogi co do prac mogą się różnić, ale w gruncie rzeczy w obydwu konkursach chodzi o to, aby zgłaszane prace były na licencji Creative Commons, odpowiedniej jakości artystycznej i merytorycznej, bez propagowania jakichkolwiek haseł społeczno – polityczno – religijnych.

Powodzenia! (Może tym razem i ja zdążę gdzieś coś zamieścić). 

Post navigation

Translate »