przystajnik

Microsoft Azure proponuje – Debian 8.0

Linux na Microsoft Azure to żaden żart primaaprilisowy. Klienci płacą i wymagają, a większość z nich domaga się takich właśnie serwerów w chmurze. Dlatego też nikogo nie dziwi dostępność na platformie Microsoftu takich dystrybucji jak Ubuntu, SUSE, RedHat. Do tego grona ostatnio dołączył również Debian w wersjach 7 i 8.

microsoft-azure-logoObrazy wirtualnych maszyn z Debianem 7 Wheezy i 8 Jessie pojawiły się na Azure dzięki współpracy z credativ. Ta powstała w 1999 roku firma oferuje kompleksowe usługi wsparcia technicznego i jest zaangażowana w promowanie otwartego oprogramowania poprzez wykorzystanie, wspieranie i rozwijanie go. Obszar ich działania obejmuje Wielką Brytanię, Niemcy, Holandię, Amerykę Północną i Indie.

Jako zatwierdzona dystrybucja, obrazy Debiana z Azure Marketplace są obsługiwane i wspierane przez firmę Microsoft Azure Linux i zespołów wsparcia opensource. Microsoft i credativ będą współpracować aby zaoferować jak najbardziej aktualną wersję Debiana oraz jego obrazów w Marketplace. Priorytetem jest również utrzymanie przejrzystego procesu budowy obrazów.

Mało tego, każdy może przetestować sobie to rozwiązanie przez 30 dniowy okres próbny. Wystarczy wybrać Debiana w Azure Marketplace, lub odnaleźć obrazy w szablonach Azure Resource Manager i można rozpocząć zabawę. 

Post navigation

2 comments for “Microsoft Azure proponuje – Debian 8.0

  1. Dobrecki
    5 Grudzień, 2015 at 14:15

    Niedobrze, przypomina mi się Nokia i jej interesy z Microsoftem.

  2. 5 Grudzień, 2015 at 22:12

    Ja proponuję bankructwo M$. Nie no, żartuję, mam to gdzieś. Boję się tylko o Debiana, jeszcze go spaczą tymi swoimi plugawymi łapskami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »