Microsoft Azure proponuje – Debian 8.0

Linux na Microsoft Azure to żaden żart primaaprilisowy. Klienci płacą i wymagają, a większość z nich domaga się takich właśnie serwerów w chmurze. Dlatego też nikogo nie dziwi dostępność na platformie Microsoftu takich dystrybucji jak Ubuntu, SUSE, RedHat. Do tego grona ostatnio dołączył również Debian w wersjach 7 i 8.

microsoft-azure-logoObrazy wirtualnych maszyn z Debianem 7 Wheezy i 8 Jessie pojawiły się na Azure dzięki współpracy z credativ. Ta powstała w 1999 roku firma oferuje kompleksowe usługi wsparcia technicznego i jest zaangażowana w promowanie otwartego oprogramowania poprzez wykorzystanie, wspieranie i rozwijanie go. Obszar ich działania obejmuje Wielką Brytanię, Niemcy, Holandię, Amerykę Północną i Indie.

Jako zatwierdzona dystrybucja, obrazy Debiana z Azure Marketplace są obsługiwane i wspierane przez firmę Microsoft Azure Linux i zespołów wsparcia opensource. Microsoft i credativ będą współpracować aby zaoferować jak najbardziej aktualną wersję Debiana oraz jego obrazów w Marketplace. Priorytetem jest również utrzymanie przejrzystego procesu budowy obrazów.

Mało tego, każdy może przetestować sobie to rozwiązanie przez 30 dniowy okres próbny. Wystarczy wybrać Debiana w Azure Marketplace, lub odnaleźć obrazy w szablonach Azure Resource Manager i można rozpocząć zabawę. 

0

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.