Why Can’t I Connect? 1.11.2

No właśnie. Ile to razy stawaliśmy przed ważkim problemem zdiagnozowania tego, co tarasuje nam łącze internetowe podczas próby połączenia się z jakąś usługą na jakimś serwerze? Pomóc nam w takich rozważaniach może program o sugestywnej i wiele mówiącej nazwie Why Can’t I Connect?. Jego główną umiejętnością jest ustalanie, dlaczego nie możemy (albo czy możemy) połączyć się z jedną z obsługiwanych przez program usług: Microsoft SQL Server, MySQL Server, FTP, SFTP, IMAP, POP3, SMTP, IRC, LDAP, Usenet, na wskazanym przez nas serwerze.

wcic
Why Can’t I Connect – na razie nic się nie dzieje
Dlaczego nie mogę się połączyć? Za pomocą tego narzędzia odkryjemy i ujawnimy ew. błędy w połączeniu TCP/IP. Zasada jest prosta, WCIC (sympatyczny skrót) testuje połączenie do popularnych usług (Microsoft SQL Server, MySQL Server, FTP, SFTP, IMAP, POP3, SMTP, IRC, LDAP, Usenet) na wskazanych przez nas serwerach. Potrafi również udawać klienta jak też i stworzyć serwer. Jak wiemy, przyczyn braku łączności może być sporo, począwszy od błędnego adresu IP, braku połączenia z WiFi, problemów z nazwami otrzymywanymi (bądź nie) z DNS, itp.

Informacje o wykrytych problemach zostaną wyświetlone w głównym oknie programu. Będziemy mogli je skopiować (aby przesłać dalej). Ciekawą funkcją jest też „nagrywanie” naszych działań w celu utworzenia skryptu, który w przyszłości odpalimy jednym kliknięciem – program automatycznie wykona zestaw operacji, które wcześniej zapisaliśmy.

A w tym repozytorium PPA znajdziemy paczki dla użytkowników Ubuntu 14.04/15.04, Minta 17.X i pochodnych:

sudo add-apt-repository ppa:wciccmsadmin/whycanticonnect
sudo apt-get update
sudo apt-get install whycanticonnect

1 Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.