przystajnik

Why Can’t I Connect? 1.11.2

No właśnie. Ile to razy stawaliśmy przed ważkim problemem zdiagnozowania tego, co tarasuje nam łącze internetowe podczas próby połączenia się z jakąś usługą na jakimś serwerze? Pomóc nam w takich rozważaniach może program o sugestywnej i wiele mówiącej nazwie Why Can’t I Connect?. Jego główną umiejętnością jest ustalanie, dlaczego nie możemy (albo czy możemy) połączyć się z jedną z obsługiwanych przez program usług: Microsoft SQL Server, MySQL Server, FTP, SFTP, IMAP, POP3, SMTP, IRC, LDAP, Usenet, na wskazanym przez nas serwerze.

wcic

Why Can’t I Connect – na razie nic się nie dzieje

Dlaczego nie mogę się połączyć? Za pomocą tego narzędzia odkryjemy i ujawnimy ew. błędy w połączeniu TCP/IP. Zasada jest prosta, WCIC (sympatyczny skrót) testuje połączenie do popularnych usług (Microsoft SQL Server, MySQL Server, FTP, SFTP, IMAP, POP3, SMTP, IRC, LDAP, Usenet) na wskazanych przez nas serwerach. Potrafi również udawać klienta jak też i stworzyć serwer. Jak wiemy, przyczyn braku łączności może być sporo, począwszy od błędnego adresu IP, braku połączenia z WiFi, problemów z nazwami otrzymywanymi (bądź nie) z DNS, itp.

Informacje o wykrytych problemach zostaną wyświetlone w głównym oknie programu. Będziemy mogli je skopiować (aby przesłać dalej). Ciekawą funkcją jest też „nagrywanie” naszych działań w celu utworzenia skryptu, który w przyszłości odpalimy jednym kliknięciem – program automatycznie wykona zestaw operacji, które wcześniej zapisaliśmy.

A w tym repozytorium PPA znajdziemy paczki dla użytkowników Ubuntu 14.04/15.04, Minta 17.X i pochodnych:

sudo add-apt-repository ppa:wciccmsadmin/whycanticonnect
sudo apt-get update
sudo apt-get install whycanticonnect

Post navigation

1 comment for “Why Can’t I Connect? 1.11.2

  1. pavbaranov
    26 sierpnia, 2015 at 17:08

    Jakby ktoś chciał, to wersja dla Archa i pochodnych jest tutaj: http://forum.archlinux.org.pl/viewtopic.php?id=19
    Trzeba przekopiować oba skrypty do plików o nazwach, jak uwidocznione do jakiegoś katalogu, a następnie wydać polecenie: makepkg -sirc (w tym katalogu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »