Bonus dla OS X – digiKam 4.11.0

Z najnowszym wydaniem menadżera i edytora zdjęć digiKam, zespół odpowiedzialny za jego rozwój przypomina nam, że jest to projekt multiplatformowy (a przynajmniej od którejś wersji stara się takim być). W digiKam 4.11.0 dużo bowiem uwagi poświęcono temu, by program prawidłowo się kompilował i tak też funkcjonował na OS X, a konkretnie jego wcieleniach o nazwach Mountain Lion, Maverick oraz Yosemite – wszystkie te wersje otrzymały ulepszone instalatory. Oprócz tego w wydaniu naprawiono spore ilości drobnych błędów i to już niezależnie od systemu operacyjnego.

digikam
digiKam 4.11.0
Jak można przeczytać w oficjalnym anonsie, digiKam 4.11.0 pozbył się 250 mniejszych i większych przypadłości. Nie ma co się doszukiwać na liście zmian jakichś przełomowych innowacji – wersja 4.11.0 jest przede wszystkim ukłonem w stronę użytkowników OS X.

Niemniej, cała brać fotograficzna wstrzymała oddech i jeszcze przez chwilę go potrzyma, gdy przed końcem roku ukaże się nowe wcielenie programu przepisane na KDE Frameworks 5 i wdrożone zostaną koncepcje ujawnione podczas GSoC 2015.

Program w wersji dla Ubuntu 14.04/14.10/15.04, Minta 17.1 i pochodnych można zainstalować po dodaniu odpowiedniego PPA:

sudo add-apt-repository ppa:philip5/extra
sudo apt-get update
sudo apt-get install digikam

Natomiast użytkownicy Arch Linuksa i Manjaro znajdą za jakiś czas program w głównym repozytorium:

sudo pacman -S digikam 

0

1 Response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.