przystajnik

Fedora i Manjaro w awangardzie z kernelem 4.0

Fedora i Manjaro właśnie zapisały się w historii jako pierwsze dystrybucje dostarczające obrazy instalacyjne z najświeższych linuksowym kernelem 4.0. Równocześnie są to ISO wczesnego wydania Fedory 22 Alpha oraz testowego Manjaro 0.9.0 dev. Niemniej, musimy powoli przyzwyczajać się do nowej numeracji i funkcjonowania z kernelem serii 4.xx.

Fedora 22 w wersji Beta jest zaplanowana na 21 kwietnia 2015 roku, lecz użytkownicy wydania Alpha mogą zaktualizować system o nowy kernel już dzisiaj. Czy to za pomocą graficznego menadżera pakietów (Oprogramowanie), czy też uruchamiając dnf update w terminalu. Obrazy ISO znajdują się pod tym adresem.

W tyle nie pozostaje ekipa odpowiedzialna za Manjaro (jak i zaangażowana społeczność Arch Linuksa). Wraz z ogłoszeniem nowego wydania testowego 0.8.13 dev, Philip Müller przypomina również o wersji 0.9.0 dev, która różni się jedynie nowym instalatorem Calamares oraz rzeczonym kernelem 4.0. Jej obrazy ISO znajdziemy pod tym adresem.

Należy pamiętać, że pomimo samego kernela 4.0 który został namaszczony przez Linusa Torvaldsa jako stabilny, dystrybucje Fedora 22 i Manjaro 0.9.0 to póki co wydania niestabilne i testowe.  

Post navigation

3 comments for “Fedora i Manjaro w awangardzie z kernelem 4.0

 1. Hegemont
  17 Kwiecień, 2015 at 5:40

  na arch linux także da się zainstalować … a jej pochodna to manjaro więc …

 2. takitamfedorciarz
  18 Kwiecień, 2015 at 14:29

  Zainstalować można wszędzie. Mowa jest o dystrybucjach „dostarczających obrazy instalacyjne”. 🙂

 3. Radosław Józef Ziomber
  23 Kwiecień, 2015 at 15:23

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »