Darmowe stickery Xubuntu dla łowców błędów

Nowe Xfce 4.12 za pasem, w niedalekiej przyszłości rysuje się też obraz nowego Xubuntu 15.04. To doskonała okazja, by stać się posiadaczem zestawu stickerów z logiem tej sympatycznej odmiany Ubuntu. Jedyne co trzeba zrobić, to wziąć udział w rozwoju tego wydania, a konkretniej odpowiedzieć w odpowiednim momencie na wici wzywające do testowania kolejnych etapów rozwoju Xubuntu 15.04. Czyli wyłapać i zgłosić ewentualne i przyuważone błędy.

Xubuntu 14.04 LTS
Xubuntu 14.04 LTS
Rozwój jakiejkolwiek dystrybucji byłby niemożliwy gdyby nie społeczność – to ona na froncie użytku codziennego sprawdza i testuje dzieła bardziej i mniej zaawansowane. Nie inaczej jest z Xubuntu, którego jakość w finalnej odsłonie zależy głównie od tego, ile zostanie zrobione przed oficjalnym wydaniem. Deweloperzy robią swoje, jednak nie są w stanie wyłapać wszystkich nieciekawych zachowań oprogramowania, jak też dysponują zwykle dość skromnym parkiem maszyn z przeróżną konfiguracją. Nieraz jest to po prostu komputer na którym pracują. Dlatego w świat poszło zaproszenie do współpracy wszystkich, którym zależy na dopieszczeniu Xubuntu 15.04 oraz przy okazji nie pogardzą darmowymi stickerami z logo dystrybucji. O ile oczywiście będą aktywni i czujni w tropieniu błędów.

Rozwój został obliczony na 7 kamieni milowych (czyli etapów):

TimespanAdmissible test reports
FebruaryTest reports from start of cycle to 28th February
Beta 1Tests reported during the milestone
MarchTest reports from 1st March to 31st March
Final BetaTests reported during the milestone
AprilTest reports from 1st April to 23rd April (end of the cycle)
Final ReleaseTests reported during milestone
CycleTests reported during the whole Vivid Vervet cycle

Zasady gry są proste:

  • Należy obserwować listy Xubuntu-devel i/lub Xubuntu-users i oczekiwać wezwania do masowego testowania obrazu iso na konkretnym etapie rozwoju,
  • Wyłapane i odkryte błędy oraz efekty testów zgłaszamy na trackerze, aby zostać ujętym z imienia i nazwiska w losowaniu nagród.

Powodzenia! 

0

3 komentarze

  1. Kiedyś było takie słowo „wlepka”,ale salvadhor ma rację,poprawność sojusznicza,czy też polityczna zobowiązuje:P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.