przystajnik

GIMP Magazine #8

Na fali ostatnich nowości nt. edytora graficznego GIMP, wypada wspomnieć o nowym numerze pisma GIMP Magazine #8. Magazyn wydawany w wersji elektronicznej z różną regularnością (ostatnio z ambicją bycia miesięcznikiem) możemy bezpłatnie pobrać ze strony projektu w formacie pdf . W aktualnym wydaniu możemy zapoznać się z pracami Iana Muttoo.

gimpmagazine

GIMP Magazine #8

Warsztaty z Ianem Muttoo obejmują jego konstruktywne uwagi nt. wykonywania zdjęć w miejskiej scenerii nocą. Na fotografów polujących po zmierzchu czekają nikłe warunki oświetleniowe, niedoskonałości matryc cyfrowych oraz kilka innych niuansów o których przeczytamy w magazynie. Może nas nieco rozczarować „pogadankowy” charakter informacji przedstawianych przez Iana – osoby chcące doskonalić swoje umiejętności obróbki w GIMPie nie dowiedzą się nic, lub bardzo niewiele nt. narzędzi jakimi można zapanować nad kolorami, szumem i ogólnymi aspektami wynikającymi ze specyfiki zdjęć nocnych. Na poradach skorzystają głównie fotografowie.

Jednocześnie redakcja w osobie Steve Czajka gorąco zachęca nas do podzielenia się własnymi artykułami, poradami, pracami i tym samym dołożenia wkładu własnego do przyszłych wydań GIMP Magazine. Możliwe są też dobrowolne dotacje oraz zakupy pamiątkowych gadżetów.

GIMP Magazine #8 znajdziemy pod tym adresem

Post navigation

3 comments for “GIMP Magazine #8

 1. Adam Sondel
  1 lutego, 2015 at 10:21

  Fajnie że ktoś robi taki magazyn.
  W tym numerze jest mój „Andy” na stronie 31.

 2. 1 lutego, 2015 at 13:38

  Zauważyłem, gratulacje 🙂

 3. Adam Sondel
  19 lutego, 2015 at 8:33

  Dzięki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »