GIMP Magazine #8

Na fali ostatnich nowości nt. edytora graficznego GIMP, wypada wspomnieć o nowym numerze pisma GIMP Magazine #8. Magazyn wydawany w wersji elektronicznej z różną regularnością (ostatnio z ambicją bycia miesięcznikiem) możemy bezpłatnie pobrać ze strony projektu w formacie pdf . W aktualnym wydaniu możemy zapoznać się z pracami Iana Muttoo.

gimpmagazine
GIMP Magazine #8
Warsztaty z Ianem Muttoo obejmują jego konstruktywne uwagi nt. wykonywania zdjęć w miejskiej scenerii nocą. Na fotografów polujących po zmierzchu czekają nikłe warunki oświetleniowe, niedoskonałości matryc cyfrowych oraz kilka innych niuansów o których przeczytamy w magazynie. Może nas nieco rozczarować „pogadankowy” charakter informacji przedstawianych przez Iana – osoby chcące doskonalić swoje umiejętności obróbki w GIMPie nie dowiedzą się nic, lub bardzo niewiele nt. narzędzi jakimi można zapanować nad kolorami, szumem i ogólnymi aspektami wynikającymi ze specyfiki zdjęć nocnych. Na poradach skorzystają głównie fotografowie.

Jednocześnie redakcja w osobie Steve Czajka gorąco zachęca nas do podzielenia się własnymi artykułami, poradami, pracami i tym samym dołożenia wkładu własnego do przyszłych wydań GIMP Magazine. Możliwe są też dobrowolne dotacje oraz zakupy pamiątkowych gadżetów.

GIMP Magazine #8 znajdziemy pod tym adresem

3 komentarze

  1. Fajnie że ktoś robi taki magazyn.
    W tym numerze jest mój “Andy” na stronie 31.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.