Tymczasem na Steamie – Borderlands 2, Stronghold 3 i 1.16%

Od jakiegoś czasu z obozu Steama docierały comiesięczne smętne wieści nt. topniejących szeregów linuksowych graczy. Jednak wrzesień przyniósł wzrost ich liczby do 1.16% wszystkich aktywnych kont, co oznacza zmianę o 0.10% na plus. Niby niewiele, niby można mieć wątpliwości jak to jest liczone (wypisane na stronie dystrybucje Linuksa dają w sumie 0.78%), ale trend ucieczki ze Steama został odmieniony. Na tym nie koniec pozytywnych wieści, gdyż doczekaliśmy się całego mnóstwo premier gier nowych i starych, małych oraz dużych.

Z dużych tytułów na pewno warto wymienić linuksową wersję hitu Borderlands 2. Kto był czujny, w momencie premiery mógł liczyć na rabat 75%, a kto był mniej spostrzegawczy będzie musiał zaczekać do 17 października i zapowiadaną kolejną część Borderlands The Pre-Sequel (Windows/OS X/Linux) – doskonałą okazję na kolejną obniżkę i promocję.

Kolejną ciekawą pozycją jest stosunkowo stara gra (premiera w 2011) Stronghold 3. Niemniej, jest to jej debiut na Linuksie, zatem może ucieszyć miłośników tego typu RTSów.


 

9 komentarzy

  1. Cóż, nawet gdy wyjdzie Windows 10.000 nie wypełni się Twoje proroctwo. Użytkownicy OS X raczej na swoich Mac’ach nie zaczną instalować Windows’a, a wieloletni sympatycy pingwina nie zaczną wstawiać okien na swoje partycje. Przetrwali bez gier, to zmiany na lepsze raczej też ich nie odstraszą. Znam osoby, które używają tylko GNU/Linux i dobrze im z tym. Dystrybucje od Linux Mint, po Arch Linux – w zależności od wiedzy. Wszyscy oni są zadowoleni. Tak jak Ty prawdopodobnie nie będziesz używał GNU/Linux, tak i oni raczej nie pójdą za hype’m.

  2. I tu się mylisz ja używam wszystkiego 😉
    iOS,Android,Linux Ubunt,Linux Mint,Windows XP,Windows 8.1,Windows Vista.
    Mam te wszystkie systemy w legalnych wersja na różnych komputerach i ipodzie 🙂

  3. Co nie zmienia faktu że większość gier na Steam działa i jest kupowana w wersjach dla Windows.
    Linux i gry to rzadkie połączenie.

  4. Nazbierało się tych gier na Linuksa. Niedawno też pojawiło się CS:GO w końcu na te systemy. Wybór coraz większy, tylko czasu coraz mniej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.