Tymczasem na Steamie – Borderlands 2, Stronghold 3 i 1.16%

Od jakiegoś czasu z obozu Steama docierały comiesięczne smętne wieści nt. topniejących szeregów linuksowych graczy. Jednak wrzesień przyniósł wzrost ich liczby do 1.16% wszystkich aktywnych kont, co oznacza zmianę o 0.10% na plus. Niby niewiele, niby można mieć wątpliwości jak to jest liczone (wypisane na stronie dystrybucje Linuksa dają w sumie 0.78%), ale trend ucieczki ze Steama został odmieniony. Na tym nie koniec pozytywnych wieści, gdyż doczekaliśmy się całego mnóstwo premier gier nowych i starych, małych oraz dużych.

Z dużych tytułów na pewno warto wymienić linuksową wersję hitu Borderlands 2. Kto był czujny, w momencie premiery mógł liczyć na rabat 75%, a kto był mniej spostrzegawczy będzie musiał zaczekać do 17 października i zapowiadaną kolejną część Borderlands The Pre-Sequel (Windows/OS X/Linux) – doskonałą okazję na kolejną obniżkę i promocję.

Kolejną ciekawą pozycją jest stosunkowo stara gra (premiera w 2011) Stronghold 3. Niemniej, jest to jej debiut na Linuksie, zatem może ucieszyć miłośników tego typu RTSów.


 

0