przystajnik

Wielki sprawdzian dla Minta 17.1

Nadchodzące wydanie dystrybucji Mint otrzymało sympatyczną nazwę kodową Rebecca. Będzie to jednocześnie pierwsza aktualizacja w nowym cyklu wydawniczym – zamiast Minta 18 otrzymamy Minta 17.1. Będzie to wydanie bez ścisłych powiązań z Ubuntu 14.10, pozostawiające trzon swego jestestwa w formie LTS (Ubuntu 14.04/Mint 17), a aktualizujące możliwości środowiska i samego Minta.

Mint jak Mint

Mint jak Mint

Data tego wydania nadal pozostaje ruchoma, ale z racji uniezależnienia się od cyklu wydawniczego Ubuntu, może to nastąpić w każdej chwili. O ile oczywiście zostaną dopięte na ostatni guzik wszelkie nowości i zaplanowane wdrożenia. Zmiany dotkną zarówno sfery wizualnej – nowa kolorystyka ikon systemowych, a także i komponentów odpowiedzialnych np. za aktualizacje. Nowości pojawią się również w menadżerze plików – pasek lokalizacyjny Nemo w końcu będzie respektował inne tematy graficzne, powrócą emblematy dla ikon, itp. Więcej ogłady nabierze też wygaszacz ekranu oraz będzie umożliwiał wprowadzenie ustawień użytkownika. Ułatwienia dla początkujących obejmą dokumentację systemu (Oficjalny podręcznik użytkownika), która jest obecnie tłumaczona na przeróżne języki oraz zostanie skonwertowana do formatów PDF, ePUB, HTML oraz zintegrowana z systemem.

Użytkownicy 17tki nie będą przymusowo zobligowani do zaktualizowania swojego systemu, ale będą mogli to uczynić w sposób prosty i bezpieczny (bez konieczności stawiania systemu na nowo, jak zwykle się to do obecnej chwili odbywało). Tak czy owak, wszyscy z niecierpliwością czekają jak się sprawdzi nowy cykl wydawniczy Minta oraz reguła aktualizacji bazowego LTSa. 

Post navigation

6 comments for “Wielki sprawdzian dla Minta 17.1

 1. megaziuziek
  15 września, 2014 at 20:57

  No,aż jestem ciekaw:)

 2. 15 września, 2014 at 21:04

  Z racji tego że Mint jest dla mnie głównym systemem to też jestem ciekaw jakie zmiany nastąpią 🙂

 3. leon
  15 września, 2014 at 22:42

  Cykl jaki lubię.

 4. FanMinta
  16 września, 2014 at 10:09

  Jak dla mnie Linux Mint jest chyba najlepszym system 🙂

 5. Filon
  9 listopada, 2014 at 19:40

  A czy już usunięto konflikty Cinnamona i Kadu? A może już Cinnamon się nie zawiesza z powodu deskletów (tak podejrzewam)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »