Dzień Wolnego Oprogramowania już 20 września

Jeżeli ktoś zamierza celebrować hucznie Dzień Wolnego Oprogramowania, to pozostało mu niewiele czasu aby zdążyć na najbliższą imprezę organizowaną z racji tego wydarzenia. Już 20 września obecnego roku na całym świecie rozpoczną się spotkania promujące wolne oprogramowanie, jego zalety, możliwości, wdrożenia, itp. Impreza została zainicjowana w 2004 roku przez Software Freedom International i odbywa się rokrocznie od tego czas w każdą trzecią sobotę września. Wśród oficjalnych sponsorów znaleźli się Canonical, Google, Red Hat, Free Software Foundation, Linux Magazine i inni.

sfd_bigChoć mapa spotkań na 2014 rok wygląda imponująco, to ogólnej liczbie 187 zarejestrowanych spotkań i 214 grup biorących w nich udział daleko do rekordowej frekwencji z 2009, gdy zorganizowano ponad 550 spotkań. Na dodatek, w 2014 roku na terenie Polski Dzień Wolnego Oprogramowania przejdzie bez większego echa (oficjalnie). Nie witrynie http://www.softwarefreedomday.org/ nie zostało zgłoszone żadne wydarzenie promujące wolne oprogramowanie na terenie naszego kraju. Trochę szkoda, bo do najbliższych spotkań w Berlinie i Chemnitz mamy kawałek (przynajmniej niektórzy z nas). Europa ogólnie wypada blado na tle ilości imprez zorganizowanych w Azji i Ameryce Południowej.

Tematy które zostaną podjęte na poszczególnych zlotach pozostają inwencją i pomysłem grup organizujących spotkanie na danym terenie. Można zatem spodziewać się szerokiego spektrum poruszanej tematyki, a wszystko w imię promocji kultury wolnego oprogramowania. 

1 Response

  1. Linux, system operacyjny dla Trzeciego Świata i brodatych świrów. Tyle wyczytałem z tego wpisu. 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Post comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.