Być jak Linus Torvalds

Czy brzemię bycia twórcą popularnego, jak nie najpopularniejszego systemu operacyjnego jest do udźwignięcia dla zwykłego śmiertelnika? The Linux Foundation w swoim wideo cyklu ‚Miejsca pracy 30 deweloperów w 30 tygodni’ próbuje pokazać, że to nic trudnego i nadzwyczajnego stać się jedną z osób pracujących nad kodem kernela. Tym razem Fundacja zabiera nas do mieszkania samego Linusa Torvaldsa, który jest zatrudniany przez Fundację i nadal pracuje nad rozwojem Linuksa (czy ktoś w to wątpił?).

Seria klipów wideo ma przybliżyć deweloperów do społeczności i vice versa. Prezentowane są miejsca i mieszkania, w których pracują osoby odpowiedzialne za istotne rzeczy w świecie Linuksa (kernela). Do tej pory swoim kątem pracy pochwalili się Greg Kroah Hartman oraz Steve Rostedt. Teraz pora na Linusa Torvaldsa, który oprowadza nas po swoim miejscu pracy. Co możemy wywnioskować i nad czym powinniśmy popracować chcąc dorównać Linusowi? Przede wszystkim, koniec z wygodnym przesiadywaniem przed monitorem, roleta w oknie jest istotna, starocie nie zestarzeją się już bardziej i parę innych wskazówek:

https://www.youtube.com/watch?v=HSgUPqygAww

Prawda, że sympatycznie? Jak dla mnie brakuje jednak porozrzucanych tu i ówdzie kawałków pizzy oraz butelek po wodzie mineralnej. 

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.